ETERNA Banner

 

18 lipiec 2017

Georges Kern rezygnuje z pracy w Richemont Group!

Napisał: Bartosz Marciniak

Do zaskakującego wydarzenia doszło w grupie Compagnie Financière Richemont SA – szwajcarskim holdingu, działającym w branży dóbr luksusowych. Przedsiębiorstwo poinformowało o nieoczekiwanej rezygnacji pana Georges'a Kern'a - szefa działu zegarków i marketingu. Oprócz wspomnianych funkcji pan Kern był również odpowiedzialny za dział cyfrowy. 

 

Jest to sytuacja rzadko spotykana, aby ktoś zrezygnował z dnia na dzień, z tak odpowiedzialnego stanowiska. Dla osób niewtajemniczonych, grupa Richemont SA posiada w swoim portfolio takie marki, jak np. Vacheron Constantin, Cartier, Piaget, Officine Panerai, IWC Schaffhausen, A. Lange & Söhne czy Roger Dubuis. Została powołana do życia w 1988 roku, a jej siedziba mieści się w Bellevue. 

 

 

Nagłe odejście Georges Kern to wielka strata dla przedsiębiorstwa. W związku z zaistniałą sytuacją spółka wydała krótkie oświadczenie, w którym pisze: 

 

Richemont z przykrością ogłasza rezygnację ze skutkiem natychmiastowym pana Georges Kern. Pan Kern był szefem działu zegarkowego, marketingowego oraz cyfrowego. Odstąpił od Komitetu Wykonawczego oraz Komitetu Zarządzającego Grupą, i nie będzie już kandydował do zarządu - Compagnie Financière Richemont SA, podczas najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

 

O komentarz pokusił się również prezes spółki, pan Johann Rupert: 

 

Georges'owi złożono ciekawą propozycję, aby został przedsiębiorcą. Miał bardzo udaną karierę w IWC Schaffhausen, więc życzymy mu wszystkiego dobrego.”

 

Grupa stwierdziła również, że wszelkie inicjatywy zegarmistrzowskie będą dalej rozwijane. Warto nadmienić, iż Pan Kern był postrzegany przez ludzi z branży, jako potencjalny kandydat na stanowisko CEO. Tym bardziej dziwi jego decyzja. 

 

W zagranicznych mediach pojawiły się spekulacje na temat tego, że Kern kupił udziały firmy Breitling i zamierza pomóc marce wspiąć się jeszcze wyżej. Z większą ilością informacji wrócimy wkrótce.  

 

epos.info.pl

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

 

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

Poprzedni

Laurent Ferrier x URWERK prezentują model Arpal One - futurystyczny projekt

Następny

Patek Philippe Ref. 5531R World Time Minute Repeater New York 2017 Special Edition

   Follow us on  ins

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com

Dziękuję, już lubię tę stronę.

 

© 2017 Timeandwatches Polska. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Wykonanie: http://mizzo.pl/