fbpx
30 Listopada 2019

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition

Napisał: Bartosz Marciniak

Zegarki klasyczne stanowią jedną z największych, co do wielkości, grup czasomierzy biorąc pod uwagę ich popularności i chęć posiadania przez użytkowników. Każda licząca się na ryku firma posiada w swojej ofercie przynajmniej niewielką kolekcję takich właśnie produktów. Nie inaczej jest w przypadku szwajcarskiej marki Aerowatch, która słynie przede wszystkim z wytwarzania zegarków o klasycznym i niebanalnym wyglądzie.

  

Tytułowy zegarek posiada antracytową tarczę, na którą naniesiono indeksy godzinowe. Pomiędzy nimi widnieje biała podziałka minutowa. Zarówno indeksy, jak i wskazówki są koloru srebrnego, przez co idealnie kontrastują z ciekawą barwą cyferblatu.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition

 

Wskazówka  datownika, a w zasadzie jej grot, jest odmienny od reszty. Swoim kształtem przypomina półksiężyc. Jeżeli poruszamy już kwestię datownika, to został on usytuowany na zewnętrznym pierścieniu tarczy, gdzie dzień 31 oznaczono kolorem czerwonym. 

 

 

Dodatkowo wskazówki (godzinowa i minutowa) zostały wypełnione substancją luminescencyjną. Na godzinie 3 znajduje się wskaźnik faz księżyca. Tuż pod nim widnieje nazwa producenta wraz z adnotacją, że model pochodzi z limitowanej serii.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition 

Czasomierz został również wyposażony w dodatkową komplikację konstrukcji mechanizmu, jaką jest chronograf, pełniący funkcję pomiarów krótkich odcinków czasu. Dlatego też na tarczy znajdują się dodatkowe totalizatory rozmieszczone w układzie 12-6. Z kolei mały sekundnik usytuowany jest na godzinie 9. Układ wskazań zabezpiecza wypukłe szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition 

Wskazówki modelu Les Grandes Classiques Limited Edition napędza legendarne Valjoux 7750 w wersji Top Grande, wyposażone w automatyczny naciąg sprężyny napędowej. Mimo iż sam mechanizm wśród użytkowników cieszy się bardzo dobrymi opiniami — jest niezawodny — zegarmistrzowie pracujący dla firmy Aerowatch poddali go pewnej modyfikacji. Zaimplementowali specjalny moduł CCL3H, odpowiadający za wskazywanie faz księżyca. Spoglądając uważniej na kaliber możemy także dostrzec włos Breguetowski.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition

 

Oprócz technicznych aspektów wynikających z modyfikacji mechanizm został pięknie ozdobiony pasami genewskimi (z franc. Côtes de Genève). Perłowana powierzchnia płyty głównej wraz z niebieskimi śrubkami ładnie kontrastują z pozostałymi elementami mechanizmu.

 

 

Serce zegarka legitymuje się 48-godzinną rezerwą chodu i działa z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę. Podziwianie pracy Valjoux 7750 umożliwia nam transparentny dekiel.

 

Mechanizm umieszczono w kopercie wykonanej ze stali szlachetnej o średnicy 44 mm i grubości 15,4 mm. Aby nadać charakterystycznego wyglądu odpowiadającego zegarkom klasycznym, powierzchnia koperty została poddana procesowi polerowania, dzięki czemu wygląda zjawiskowo. Oczywiście zabieg ten ma swoje wady i zalety. Na tak mocno wypolerowanej powierzchni stali znacznie bardziej widać odciski palców. Wypolerowana powierzchnia również znaczniej szybciej „łapie” rysy. Zaletą oczywiście jest atrakcyjny wygląd. 

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition

 

Na boku koperty, dokładnie na godzinie 9, kursywą wygrawerowano numer limitacji. Moim zdaniem to bardzo dobre posunięcie ze strony firmy, gdyż w większość przypadków numer limitacji znajduje się na deklu, który tak bardzo rzadko oglądamy.

 

 

Dużym plusem jest również sposób przymocowania dekla do korpusu koperty. Jest on przykręcony przy użyciu siedmiu śrub. Koperta oferuje nam 50 metrów wodoszczelności, co odpowiada 5 ATM. Jak na tego typu zegarek, jest to przyzwoity wynik.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition

 

Model Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition dostępny jest na antracytowym skórzanym pasku wykonanym z wysokogatunkowej skóry cielęcej. Pasek dla poprawienia komfortu użytkowania, a także wydłużenia jego żywotność, „uzbrojono” w zapięcie motylkowe.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition

 

Zegarek sprzedawany jest w eleganckim drewnianym pudełku wraz z własnoręcznie podpisanym certyfikatem przez mistrza zegarmistrzostwa. Cena detaliczna prezentowanego modelu wynosi 14 360 zł.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl