Tytułowy zegarek posiada antracytową tarczę, na którą naniesiono indeksy godzinowe. Pomiędzy nimi widnieje biała podziałka minutowa. Zarówno indeksy, jak i wskazówki są koloru srebrnego, przez co idealnie kontrastują z ciekawą barwą cyferblatu.
Wskazówka datownika, a w zasadzie jej grot, jest odmienny od reszty. Swoim kształtem przypomina półksiężyc. Jeżeli poruszamy już kwestię datownika, to został on usytuowany na zewnętrznym pierścieniu tarczy, gdzie dzień 31 oznaczono kolorem czerwonym.
Dodatkowo wskazówki (godzinowa i minutowa) zostały wypełnione substancją luminescencyjną. Na godzinie 3 znajduje się wskaźnik faz księżyca. Tuż pod nim widnieje nazwa producenta wraz z adnotacją, że model pochodzi z limitowanej serii.
Czasomierz został również wyposażony w dodatkową komplikację konstrukcji mechanizmu, jaką jest chronograf, pełniący funkcję pomiarów krótkich odcinków czasu. Dlatego też na tarczy znajdują się dodatkowe totalizatory rozmieszczone w układzie 12-6. Z kolei mały sekundnik usytuowany jest na godzinie 9. Układ wskazań zabezpiecza wypukłe szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.
Wskazówki modelu Les Grandes Classiques Limited Edition napędza legendarne Valjoux 7750 w wersji Top Grande, wyposażone w automatyczny naciąg sprężyny napędowej. Mimo iż sam mechanizm wśród użytkowników cieszy się bardzo dobrymi opiniami — jest niezawodny — zegarmistrzowie pracujący dla firmy Aerowatch poddali go pewnej modyfikacji. Zaimplementowali specjalny moduł CCL3H, odpowiadający za wskazywanie faz księżyca. Spoglądając uważniej na kaliber możemy także dostrzec włos Breguetowski.
Oprócz technicznych aspektów wynikających z modyfikacji mechanizm został pięknie ozdobiony pasami genewskimi (z franc. Côtes de Genève). Perłowana powierzchnia płyty głównej wraz z niebieskimi śrubkami ładnie kontrastują z pozostałymi elementami mechanizmu.
Serce zegarka legitymuje się 48-godzinną rezerwą chodu i działa z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę. Podziwianie pracy Valjoux 7750 umożliwia nam transparentny dekiel.
Mechanizm umieszczono w kopercie wykonanej ze stali szlachetnej o średnicy 44 mm i grubości 15,4 mm. Aby nadać charakterystycznego wyglądu odpowiadającego zegarkom klasycznym, powierzchnia koperty została poddana procesowi polerowania, dzięki czemu wygląda zjawiskowo. Oczywiście zabieg ten ma swoje wady i zalety. Na tak mocno wypolerowanej powierzchni stali znacznie bardziej widać odciski palców. Wypolerowana powierzchnia również znaczniej szybciej „łapie” rysy. Zaletą oczywiście jest atrakcyjny wygląd.
Na boku koperty, dokładnie na godzinie 9, kursywą wygrawerowano numer limitacji. Moim zdaniem to bardzo dobre posunięcie ze strony firmy, gdyż w większość przypadków numer limitacji znajduje się na deklu, który tak bardzo rzadko oglądamy.
Dużym plusem jest również sposób przymocowania dekla do korpusu koperty. Jest on przykręcony przy użyciu siedmiu śrub. Koperta oferuje nam 50 metrów wodoszczelności, co odpowiada 5 ATM. Jak na tego typu zegarek, jest to przyzwoity wynik.
Model Aerowatch Les Grandes Classiques Limited Edition dostępny jest na antracytowym skórzanym pasku wykonanym z wysokogatunkowej skóry cielęcej. Pasek dla poprawienia komfortu użytkowania, a także wydłużenia jego żywotność, „uzbrojono” w zapięcie motylkowe.
Zegarek sprzedawany jest w eleganckim drewnianym pudełku wraz z własnoręcznie podpisanym certyfikatem przez mistrza zegarmistrzostwa. Cena detaliczna prezentowanego modelu wynosi 14 360 zł.