fbpx
28 Wcześnia 2016

Ball For BMW TMT Chronometer

Napisał: Łukasz Paruszewski

Obecny 2016 rok obfituje w dwie okrągłe rocznice firm, które stale kojarzone są z wysoką precyzją, trwałością, innowacyjnością oraz kultowym designem. Jedną z nich jest doskonale Wam znana marka BMW, obchodzącą 100 lecie istnienia w świecie motoryzacyjnym, a drugą - Ball Watch, która to od przeszło 125 lat kusi nas swoim niecodziennym podejściem do zegarmistrzostwa.

 

Tradycje obu tych marek sięgają czasu, kiedy to ludzkie marzenia o czymś wyjątkowym przekuwane były na cuda techniki bez których obecny świat wyglądałby inaczej. Fuzja ta pozwoliła na stworzenie czasomierza, który swym duchem nawiązuje do najlepszych fundamentów tego okresu: perfekcji, precyzji i doświadczenia.

 

Ball For BMW TMT Chronometer - timeandwatches.pl

 

Dzięki tym wartościom powstał tytułowy model, jakim jest BMW TMT Chronometr Limited Edition. Jednym z najbardziej interesujących elementów tegoż sportowego zegarka jest jego unikatowy mechaniczny moduł termometru (TMT), który został opracowany i opatentowany przez Ball Watch Co.

 

Mechanizm bazowy, który posłużył do wykonania kalibru RR1601-C, to poczciwa ETA 2829-2 z automatycznym naciągiem, zapewniająca użytkownikowi 42 godzinną rezerwę chodu. Firma obiecuje, że spiralny termometr biometryczny jest najdokładniejszym ze wszystkich, jakie zastosowano we wcześniejszych modelach tej marki. Jest on w stanie zmierzyć temperaturę w zakresie od -31 ° F (-35 ° C) do 113 ° F (45 ° C) z dokładnością do 97 procent. Skala termometru znajduje się na tarczy na godzinie 6 i odświeża informacje o temperaturze co 5 C °.

 

 

 

Swoim wyglądem zaś nawiązuje do prędkościomierza rodem z deski rozdzielczej BMW, nadając mu jeszcze większej dynamiki w odbiorze. Dodatkowo zegarek wyposażony został w 14 opatentowanych mikro-rurek trytowych, umiejscowionych na pozycji indeksów godzinowych. Ball wprowadził również nową technologię podświetlania indeksów, której wydajność idealnie sprawdza się po zapadnięciu zmroku. Czasomierz posiada system antywstrząsowy i antymagnetyczny „ Amortiser" do 4.800 A/m.

 

Ball For BMW TMT Chronometer - timeandwatches.pl

 

Piękna, 44 milimetrowa stalowa koperta, została pokryta odporną na zarysowania czarną powłoką DLC ( Diamond Like Carbon ). Niepowtarzalna, czarna tarcza z niebieskimi akcentami, została  zainspirowana agresywnym, sportowym stylem BMW. Posiada ona chropowatą fakturę, a termometr swoim wyglądem nawiązuje do prędkościomierza. Całość została zabezpieczona szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Na transparentnym deklu widnieje logo BMW oraz numer limitacji. Całość wieńczy czarny, wygodny pasek wykonany ze skóry i kauczuku. 

 

Ball For BMW TMT Chronometer - timeandwatches.pl

 

Zegarek w wersji limitowanej, wynoszącej 1000 sztuk, można zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta. Firma Ball Watch Co. udostępniła również możliwość personalizacji tego modelu, dając możliwość wybrania go w dwóch wersjach. Pierwszej z logiem BMW pod skalą termometru, a drugiej bez tego loga. Cena promocyjna w USA w przedsprzedaży wynosi 1.999 $, a ostateczna 3.699 $. Jest to naprawdę ciekawa alternatywa dla bardziej popularnych marek na rynku. 

Łukasz Paruszewski

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl