fbpx
14 Października 2016

EPOS 3434 OPEN HEART LIMITED EDITION

Napisał: Bartosz Marciniak

Szwajcarska marka Epos to rodzinna firma, której początki sięgają 1925 roku. W tamtych czasach zajmowała się produkcją poszczególnych elementów składowych mechanizmów dla zewnętrznych producentów zegarków. Przełom nastąpił w 1983 roku, kiedy to marka zdecydowała się na uruchomienie własnej produkcji czasomierzy.

 

Od przeszło 10 lat dostępne są one również na rynku polskim i zdobyły już uznanie klientów, ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Po sukcesie limitowanego modelu 3412 OH, przyszedł czas na jego następce. Jest nim model 3434 OH Limited Edition, który przynależy do kolekcji Passion. 

EPOS 3434 OPEN HEART LIMITED EDITION | Timeandwatches.pl

Zegarek jest dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych, także każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy srebrną bądź antracytową szczotkowaną tarczę. Niestety kremowy wariant jest zarezerwowany dla koperty pokrytej powłoką PVD w odcieniu różowego złota. 

 

Największą zmianą w stosunku do protoplasty jest mały sekundnik, widniejący pomiędzy godziną 9, a 10. Nowością są również wskazówki, które posiadają zmieniony kształt i zostały dodatkowo wypełnione substancją luminescencyjną.

 

 

Muszę z przykrością stwierdzić, że to chyba złe posunięcie ze strony producenta, ponieważ poprzednie prezentowały się znacznie lepiej. Ale to tylko moje przemyślenia. Pozostałe modyfikacje mają charakter kosmetyczny. Oczywiście nie mogło zabraknąć otwartego serca na godzinie 12 oraz nakładanych arabskich cyfr. Całość jest przykryta szafirowym szkłem z powłoką antyrefleksyjną. 

 

EPOS 3434 OPEN HEART LIMITED EDITION | Timeandwatches.pl

 

Mechanizm, który wprawia w ruch model 3434 OH LE to Unitas 6497-2, zapewniający użytkownikowi 48 godzinną rezerwę chodu. Jak przystało na firmę Epos, został on poddany szeregowi zbiegów upiększających, począwszy od szkieletowania, aż po ręczne dekorowanie oraz grawerowanie. Efekty tych misternych prac możemy podziwiać przez transparentny dekiel. 

 

Kopera to dobrze znana nam konstrukcja z poprzedniego modelu. Mierzy ona 43,5 mm średnicy, a jej grubość wynosi 11 mm. Koronka znajduje się w nietypowym miejscu, którym jest godzina 4. Jest to złamanie pewnego schematu i muszę przyznać, że kapitalnie to wygląda. Wodoszczelność obudowy też na wielki plus. Biorąc pod uwagę charakter czasomierza to 100 metrów wydaje być się bardzo satysfakcjonującym osiągnięciem.

EPOS 3434 OPEN HEART LIMITED EDITION | Timeandwatches.pl

3434 OH LE dostępny jest na czarnym skórzanym pasku z zapięciem motylkowym. Z racji, iż zegarek został objęty limitacją w ilości 999 sztuk z każdej wersji to na elemencie ochronnym koronki widnieje jej wygrawerowany numer. Ceny detaliczne tytułowego modelu wahają się w przedziale od 6300 zł do 6600 zł w zależności od wersji. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl