fbpx
13 Grudnia 2019

Panerai Luminor Due Goldtech

Napisał: Adam Ciborek

Wyjątkowa "technologia" wraca na scenę festiwalu Panerai, tym razem pod postacią modelu Luminor Due.

Panerai Luminor Due Goldtech 

Od 2016 roku w portfolio Panerai znajduje się synteza historii, włoskiego dizajnu i szykownej elegancji. Luminor Due to wyraz rozwoju marki nie tylko na polu nowych rozwiązań technicznych, ale także w sferze projektowania. Kształty stworzone do użytku wojskowego zostały zreinterpretowane tak, by stworzyć zegarek dla współczesnego "oficera zarządzającego"

 

Panerai Luminor Due Goldtech

 

Ostatnio ujawniony wariant to Luminor Due 42 zmieniony w złoto. Koperta, bezel oraz Safety Lock - element chroniący koronkę, dekiel i klamra paska powstały ze złota nazywanego Panerai Goldtech. Pod tym dość naukowo brzmiącym terminem kryje się efekt pracy dzisiejszych alchemików, specjalny stop osiemnasto karatowego złota. Recepturę wyróżnia wysoka procentowazawartość miedzi oraz obecność platyny. Miedź ma sprawić, że otrzymany stop ma intensywny i głęboki kolor, zaś platyna zapobiegać utlenianiu i zmianie barwy.

 

Panerai Luminor Due Goldtech

Zastosowane tarcze dodają odrobinę non-konformistycznego charakteru całości. Czarna ma dwuwarstwową strukturę, w której wierzchnia otrzymała satynowe wykończenie ze szlifem słonecznym - to elegancko "odnowiona" klasyka marki. Jej przeciwieństwo - czyli biała powierzchnia ma z kolei indeksy godzinowe w formie namalowanych cyfr arabskich z substancji luminescencyjnej, o zielonej emisji. Numery referencyjne modeli to odpowiednio do PAM01041 z czarną tarczą i PAM01042 z białą.

Sercem odmierzającym godziny, minuty i sekundy, a także wskazującym dzień miesiąca, jest werk o oznaczeniu P.900. To cienki mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny w bębnie. Jego smukłość sprawia, że idealnie pasuje do drobniejszej koperty rodziny Luminor Due. Pełna rezerwa naciągu oscyluje około 72 godzin. Autorski mechanizm z manufaktury w Neuchâtel można obejrzeć przez szklany dekiel.

Panerai Luminor Due Goldtech

Wypolerowana koperta ma podstawową wodoszczelność. Jej średnica to 42 milimetry, a grubość 10,5 milimetra. Dostarczana jest z paskiem ze skóry aligatorów. Producent zdecydował się dodać do pasków system ułatwiający szybką ich wymianę, bez użycia narzędzi. Zegarki dostarczane są z czarnym paskiem w wersji PAM01041 i brązowym w wariancie PAM01042

 

Panerai Luminor Due Goldtech

Panerai bardzo dba o prężny rozwój najnowszej kolekcji. W serii Luminor Due oferowanych jest wiele rozmiarów kopert, metali wykorzystywanych do ich produkcji oraz funkcji. Najnowszy, złoty model w 42 milimetrowej kopercie będzie naturalnym wyborem wielu Paneristi, miłośników firmy, którzy będą potrzebowali zegarka eleganckiego, do bardziej biznesowego stroju.

 

 

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl