fbpx
12 Lutego 2020

Glashütte Original PanoMatic Luna w kolorze bzu

Napisał: Adam Ciborek

Nowy model Glashütte Original PanoMatic Luna to biżuteryjne cacko, w którym spotykają się doskonałe zegarmistrzostwo ze wspaniałymi zdolnościami jubilerskimi.

 


Ręcznie wykonana tarcza z masy perłowej natychmiast przykuwa wzrok. Powiększone arabskie cyfry w liliowym kolorze tworzą kolorowe tło dla indeksów godzinowych niecentrycznego wskazania czasu. Te same cyfry tworzą kształt serca wewnątrz pola ponad którym pracują smukłe wskazówki godzinowa i minutowa. Poniżej, w bardzo dyskretny sposób, zaznaczono skalę sekund, ponad którą podróżuje wskazóweczka w kształcie włóczni. Prawa, mniej zajęta część tarczy, pozwala odczytać dzień miesiąca i sprawdzić aktualną fazę księżyca. Datownik prezentujący numer dnia miesiąca dwucyfrowo otrzymał eliptyczny, polerowany otok, a wykorzystana w nim czcionka powiela tę z tarczy. Całość skrzy się i zmienia wraz z każdym słonecznym blikiem lub ruchem ręki.

 

Glashütte Original PanoMatic Luna


Glashütte Original może poszczycić się doskonałą pracownią zajmującą się produkcją tarcz. Mieszcząca się w Pforzheim manufaktura przygotowała widowisko, jakie można oglądać pod szkłem nowego PanoMatic Luna. Na cienkiej niczym żyletka płytce z niemieckiego srebra (stop miedzi, niklu i cynku) nałożone zostały kolejne warstwy macicy perłowej. Dzięki temu, delikatny materiał jaki pozyskany został z wnętrza muszli, jest chroniony przed pęknięciem. Dziewięć nakładanych indeksów uzupełniono osiemnastoma diamentami w szlifie brylantowym. Dwa dyski reprezentujące księżyce najpierw wycięto, a później polerowano przy użyciu diamentowych narzędzi. To zapewniło, że wypukłe wizerunki ziemskiego satelity wspaniale błyszczą. Dodatkowego uroku nadają tej romantycznej komplikacji drobniutkie serduszka zdobiące nocne niebo na dysku okalającym miesiące.

 


Niemieccy specjaliści zadbali także o to, by na zewnątrz ich wyrób był rozświetlony i interesujący tak samo jak wewnątrz. Stalowa koperta o średnicy 39,4 milimetra i grubości 12 milimetrów zwieńczona jest dwoma szafirowymi szkłami i lunetą wysadzaną brylantami. Wokół szkła obsadzono ich 64 sztuki, każda w pełnym szlifie brylantowym. Ostatnim elementem tworzącym wyjątkowy charakter tego modelu jest pasek. Uszyty ze skóry aligatora amerykańskiego wykończonej na kolor wiosennego bzu zapina się klasyczną sprzączką.

 

Glashütte Original PanoMatic Luna


Wewnątrz obudowy pracuje autorski kaliber 90-12. Jego wymiary, 32,6 milimetra średnicy i aż 7 milimetrów wysokości, kojarzą się raczej z męskimi modelami. Werk pracuje z częstotliwością 4 Hz, korzysta z 47 kamieni łożyskujących i zapewnia rezerwę naciągu około 42 godzin. Producent określił zakres tolerancji tej ostatniej wartości na +/- 5%. Wyjątkowe jest wykończenie jakie nadano tej jednostce. Charakterystyczna płyta ¾ otrzymała szerokie pasy. Wahnik jest częściowo ażurowy z elementem z 21 karatowego złota. Wszystkie krawędzie zostały sfazowane, wiele części wypolerowano, a mostek balansu wygrawerowano odręcznie i częściowo poddano perłowaniu.

 

Glashütte Original PanoMatic Luna


Opisany model powstanie w krótkiej serii 25 egzemplarzy. To kolejne wcielenie tego kobiecego dzieła, po wariantach z czarną, błękitną i białą masą perłową z akcentami z rubinów.


Zegarki Glashütte Original PanoMatic Luna to doskonałe uzupełnienie oferty tego producenta. Charakterystyczne, niesymetryczne wskazania są dostępne również dla kobiet. Ich luksusowe i biżuteryjne wykończenie na pewno przypadnie do gustu wielu kobietom, które docenią nie tylko wykończenie ale także techniczną doskonałość dostarczoną przez niemieckie przedsiębiorstwo.

 

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl