fbpx
19 Kwietnia 2017

Jaeger-LeCoultre Atelier Reverso - zaprojektuj swoje wymarzone Reverso

Napisał: Adam Ciborek

Istnieje grupa klientów, dla których posiadanie luksusowego zegarka, nawet od jednego z najważniejszych Domów Zegarmistrzostwa, nie wystarcza. Naprzeciw tym klientom wyszła manufaktura Jaeger-LeCoultre. W ubiegłym roku utworzyła Atelier Reverso, pozwalając kupującym na zdobycie damskiego zegarka marzeń.

Marka rozpoczęła świadczenie usługi w 2016 roku, by uczcić 85 rocznicę powstania świetnie rozpoznawalnego modelu z przekręcaną kopertą. Ta właśnie ikona jest poddawana modyfikacjom. Wspomniane Atelier sprawia, że związek właściciela z zegarkiem jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Zaczyna się od decyzji o rodzaju Reverso, a w drugiej kolejności koloru i gatunku skóry na pasek. Do wyboru jest również jedna z kilkudziesięciu tarcz. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i różnimy się. JLC pozwala bawić się barwami i fakturami, składającymi się na Reverso tak, by lepiej wyrazić siebie.

 

Jaeger-LeCoultre Atelier Reverso

 

Do tej pory można było wybierać elementy do 6 wariantów Reverso, wszystkich dedykowanych kobietom. Wierzchnia tarcza zawsze pozostawała jednakowa, a klientka mogła zdecydować o wyglądzie drugiej, ukrytej.  Do współpracy zaproszono pana Christiana Louboutin’a, znanego projektanta butów z Francji. Przygotował on między innymi kilka awangardowych fasonów pasków.

 

Zaproponowano 49 kolorów i faktur tarcz - lakierowane, z kamieni szlachetnych, gładkie i zdobione. Dostępnych pasków jest około 800 - satynowych i ze skóry (aligatora, strusia i cielęcej). Łącznie tworzy to blisko 5300 wariantów. Dodatkowo, dekiel zegarka Reverso Monoface może zostać ozdobiony grawerunkiem - specjaliści z Domu JLC dokładają wszelkich starań, aby perfekcyjnie ozdobić tył obudowy.

 

Wielki Dom JLC rozszerzył właśnie ofertę o zegarek dla mężczyzn, który można wzbogacić o trzy nowe, bardzo odważne kolory. Od teraz można zamówić model Reverso Classic Large Duoface Small Second z niebieską, zieloną i brązową tarczą czasu światowego. Od wierzchu, czas będzie można sprawdzać na klasycznym srebrnym tle w stylu Art Deco. Panowie również mogą zabawić się w designerów i stworzyć unikalny wyrób.

Jaeger-LeCoultre Atelier Reverso

Electric Blue, to wybór na czasie.  Modny obecnie niebieski kolor w zegarkach, zaproponowany przez mistrzów z JLC, jest bardzo intensywny i na pewno będzie przykuwał spojrzenia. Powierzchnia została ozdobiona wzorem “Clous de Paris”, a barwę uzyskano przez lakierowanie.

Jaeger-LeCoultre Atelier Reverso

Military Marble to pierwsza z dwóch nowych propozycji, wykorzystujących kamień. Zielony marmur nie bez powodu został nazwany militarnym - wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby zrozumieć skojarzenie z kolorem żołnierskiego munduru. Ciemna zieleń to dziś niecodzienny widok pod szafirowym szkłem zegarków.

Jaeger-LeCoultre Atelier Reverso

Trzecim wykończeniem, również stworzonym z kamienia, jest Tygrysie Oko. Ten rzadki minerał o barwie żółtej i brązowej charakteryzuje się lśniącymi pasmami, powstającymi w miejscu wrostków. Rzemieślnicy tak dobierają i tną kawałek, żeby pasma ułożyły się równolegle do zdobień na kopercie. Między dwoma szafirowymi szkłami znalazł się manufakturowy kaliber 969 z automatycznym naciągiem. Składa się on z 229 części, pracuje z częstotliwością 4 Hz. Posiada jeden bęben sprężyny i 30 kamieni łożyskujących.

 

Na wierzchu wskazuje godziny, minuty i czas w formacie 24-ro godzinnym. Od spodu odczytać można czas w drugiej strefie. Koperta ma wymiary 47 x 28,3 x 10,3 milimetrów (wysokość, szerokość, grubość). Przy projektowaniu kierowano się złotą proporcją tak, by osiągnąć idealną relację długości do szerokości. Wodoszczelność jest podstawowa (3 bary).

 

Jaeger-Lecoultre Geneva Boutique

 

Z Atelier Reverso można korzystać w autoryzowanych butikach marki Jaeger-LeCoultre. Zainteresowani stworzeniem indywidualnego zegarka mogą przygotować projekt w aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem operacyjnym iOS. Można ją pobrać w sklepie z aplikacjami.

 

Moim zdaniem przyszłość wyrobów luksusowych będzie opierała się na personalizacji. Dzięki temu wyjątkowe przedmioty będą unikalne. Właśnie te unikalne stały się w ostatnich latach bardzo poszukiwane, a ich ceny na aukcjach stale rosną. Jest wielu chętnych, by posiadać coś naprawdę unikatowego, dającego perspektywę późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Teraz mogą mieć Reverso wykonane tylko jeden raz, na ich specjalne życzenie.

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl