fbpx
20 Grudnia 2016

Nowy Breitling Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition

Napisał: Bartosz Marciniak

Model Navitimer 01 to bez wątpienia prawdziwa ikona i perełka w śród zegarków powiązanych ściśle z lotnictwem. Firma Breitling od przeszło sześćdziesięciu lat produkuje wysokiej klasy instrumenty pomiarowe, w postaci zegarków mechanicznych, które cieszą się solidną reputacją oraz mają miano niezawodnych i skutecznych.

Dziś marka z Granges przedstawia koleją odsłonę swojego flagowego czasomierza, który został ubrany w bardzo ciekawą kolorystkę oraz objęty jest limitacją w ilości 1000 sztuk na świat. Jest nim model Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition. Muszę przyznać, że nowa pozycja w rodzinie Navitimer 01 to niezwykła reinterpretacja flagowego czasomierza. Czasomierza z chronografem dobrze znanego wszystkim fanom marki od 1952 roku.

 

Nowy Breitling Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition | timeandwatches.pl

Limitowana edycja zachwyca swoim ekskluzywnym i oryginalnym wyglądem. Co sprawia, że cyferblat jest tak wyjątkowy? Odpowiedź na to pytanie jest wręcz banalna. To idealnie dobrana kolorystyka pełna głębi i kontrastów. Centralna część traczy jest koloru czarnego, a widniejące na niej trzy dodatkowe subtarcze są w odcieniu brązu. W tym samy odcieniu utrzymano wewnętrzny pierścień, na którym widnieje suwak logarytmiczny. Ta oryginalna wariacja jest potęgowana przez wskazówki oraz logo utrzymane w złotej kolorystyce. Dodajmy jeszcze do tego delikatne czerwone akcenty i mamy gotowy przepis na wyjątkowy cyferblat, który z całą pewnością będzie cieszył nie jedno oko. 

 

Nowy Breitling Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition | timeandwatches.pl 

Na godzinie trzeciej oraz szóstej mamy liczniki od funkcji stopera, a na dziewiątej mały sekundnik. Godzinę piątą okupuje okienko datownika. Aktualny czas ukazywany jest za pomocą dwóch wskazówek (minutowej i godzinowej) wypełnionych substancją luminescencyjną. Jedyną wskazówką, która wyraźnie się odznacza jest czerwona, sekundnik od stopera. W celu zapewnienia doskonałej czytelności wskazań oraz niezrównanego efektu, tarczę wykonano w wysoce wyrafinowanym procesie „par épargne”. Za bazę posłużyło oczywiście srebro. Całość zabezpiecza szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

 

Nowy Breitling Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition | timeandwatches.pl

 

Sercem zegarka jest manufakturowy mechanizm B01 legitymujący się 70 godzinną rezerwą chodu. Kaliber łożyskowany jest przy użyciu 47 kamieni syntetycznych i pracuje z częstotliwością 28,800 wahnięć na godzinę. Jak na markę Breitling przystało odznacza się niezwykłą dokładnością, którą potwierdza certyfikat COSC.

 

Nowy Breitling Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition | timeandwatches.pl

 

Werk umieszczono w stalowej kopercie, o średnicy 46 mm i grubości 14,50 mm, wyposażoną w transparentny dekiel. Obudowa zegarka dysponuje tylko podstawową wodoszczelnością wynoszącą 3 bary.

Nowy Breitling Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition | timeandwatches.pl

Navitimer 01 (46 mm) Limited Edition to wyjątkowo schludnie skrojony czasomierz. Uważam, że jest to pozycja „must have” dla wszystkich fanatyków marki, którzy nie widzą świata poza uskrzydloną literką B. Zegarek dostępny jest w wersji na stalowej bransolecie, skórzanym bądź kauczukowym pasku. Ten ostatni posiada strukturę opony od koła samolotu. Ceny zaczynają się od 8050 franków szwajcarskich.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl