fbpx
18 Czerwca 2017

Peter Speake-Marin opuszcza swoją firmę!

Napisał: Bartosz Marciniak

Peter Speake-Marin to bardzo utalentowany zegarmistrz pochodzący z Wielkiej Brytanii. Przez wiele lat prowadził on niezależną markę sygnowaną swoim nazwiskiem, produkującą wspaniałe oraz unikatowe zegarki. Peter posiada rzesze fanów na całym świecie. Również w Polsce jest znany i lubiany.

 

Dowodem tego może być fakt, że gościł w kraju kilkukrotnie, między innymi uczestniczył w spotkaniu Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków w 2012 roku. Więcej na temat jego kariery możecie dowiedzieć się – tutaj. Niestety do naszej redakcji dotarła smutna wiadomość, iż Peter, po przeszło 15 latach, opuszcza swoją własną markę.

 

Peter Speake-Marin opuszcza swoją firmę!

 

Jest to sytuacja bardzo niecodzienna, aby zegarmistrz, który prowadził brand pod własnym nazwiskiem zostawił firmę komu innemu. Przypadek Petera nie jest jednak odosobniony, w przeszłości podobne sytuacje miały już miejsce. Najlepszym przykładem mogą być panowie Daniel Roth oraz Roger Dubuis, którzy podzielili podobny los. Co będzie z marką oraz z samym zegarmistrzem? Pojawiły się już pierwsze spekulacje na ten temat. 

 

Peter Speake-Marin opuszcza swoją firmę!

 

Na chwilę obecną wiadomo, że firmą zajmie się rodzina Rosnoblet – wieloletni inwestorzy i partnerzy Petera. Cały proces trwał już od pewnego czasu, ponieważ właściciel stopniowo sprzedawał udziały swojej firmy. Oznacza to, że wspomniana rodzina uczestniczy już w pracy marki Speake-Marin. Natomiast nie ma żadnych informacji na temat, kto będzie odpowiedzialny za projektowanie i produkcję czasomierzy.

 

Mimo, że trudno sobie nam wyobrazić, aby ta decyzja była słuszna i odpowiednia to sam Speake-Marin mówi, że był to w pełni świadomy wybór. Jak sam podkreśla, teraz będzie mógł się skupić na nowym projekcie, który ma być ukoronowaniem jego kariery. Jednocześnie wierzy w to, że firma będzie prowadzona przez Rosnoblet’ów jak dotychczas – na bardzo wysokim poziomie. Narazie nie ujawnia dokładnie o co chodzi, ale ponoć ma być to związane z edukacją. 

 

Peter Speake-Marin opuszcza swoją firmę! 

 

Podobno we wrześniu bieżącego roku Peter planuje wprowadzić ofertę kursów online dla wszystkich entuzjastów zegarmistrzostwa. W założeniu mają one być przystępne dla ludzi na każdym poziomie zaawansowania. Będzie to świetna okazja na poznanie klasycznych oraz współczesnych technik rzemiosła. 

 

Brzmi to co najmniej intrygującą, dlatego jeżeli będziemy w posiadaniu większej ilości informacji, na pewno do tematu powrócimy. Na razie możemy życzyć Peterowi wszystkiego dobrego na nowej ścieżce. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl