fbpx
28 Listopada 2019

Wisła Kraków przygotowała dla swoich fanów kolekcjonerski zegarek

Napisał: Adam Ciborek

Druga połowa listopada to prawdziwa bomba dla miłośników piłki nożnej i krakowskiej Wisły. Zaprezentowano oficjalny kolekcjonerski zegarek klubu z białą gwiazdą w herbie.

 

To wyrób dla ​fanów​, którym nie wystarczy koszulka czy szalik, lecz dla tych, którzy chcą prezentować swoją miłość do drużyny gdziekolwiek przebywają.

Stworzenie tego wyjątkowego modelu Klub zlecił młodej, polskiej marce zegarkowej - Balticus. Dzięki ścisłej współpracy między klubem a Bartoszem Knop - twórcą Balticusa - udało się zawrzeć w tym projekcie wiele nawiązań do Wisły - czytelnych dla kibiców. Mimo sportowego charakteru, detale produktu prezentują miłość do Klubu w sposób elegancki i nienachalny. Na praktycznie białej tarczy, w miejscu indeksu godziny 12.00, znalazła się biała gwiazda.

 

Wisła Kraków, kolekcjonerski zegarek Balticus

 

Zarówno gwiazda, jak i indeksy pozostałych godzin wypełnione zostały substancją luminescencyjną o niebieskiej emisji. Tuż poniżej widnieje napis Wisła Kraków i wizerunek „futbolówki", a logo producenta „spadło" nad pozycję godziny szóstej. Przy godzinie trzeciej znalazło się okienko datownika. Luneta wokół tarczy jest czerwono-niebieska, czyli w barwach Wisły. Pod szkłem znaleźć można też napis „Made in Poland". Ponad tymi elementami poruszają się trzy wskazówki, z czego godzinowa i minutowa mają świecące groty.

 

Wisła Kraków, kolekcjonerski zegarek Balticus

 

 Od drugiej strony, na przeszklonym deklu, umieszczony został herb Wisły, cytat Henryka Reymana i kolejny numer z limitowanej serii. Przewidziano powstanie zaledwie 114 egzemplarzy. Koperta o masywnych kształtach i ostrych liniach wygląda nowocześnie i atrakcyjnie. Nawiązuje do hitu nadmorskiego producenta - modelu Gwiezdny Pył. Na jednej z koronek wygrawerowano „R22", co jest skrótem od adresu Reymonta 22. Średnica odbudowy wynosi 42 milimetry, a wodoszczelność pozwala na bezpieczne pływanie i zabawy w wodzie.

Trójrzędowa bransoletka jest częściowo polerowana, a częściowo matowa. Zamyka się motylkowym zapięciem. W zestawie, poza zegarkiem na bransolecie, kibice znajdą dodatkowo pasek skórzany oraz okazjonalną książeczkę poświęconą historii zespołu.

 

Wisła Kraków, kolekcjonerski zegarek Balticus

 

Fani drużyny nie będą rozczarowani oferowaną jakością - to nie jest tani gadżet. To zegarek z mechanizmem o automatycznym naciągu sprężyny pochodzącym ze Szwajcarii. Werk dostarczyła firma Sellita, której produkty często można znaleźć w znacznie droższych wyrobach firm o długiej tradycji produkcji zegarków. Chętni do noszenia Białej Gwiazdy na nadgarstku muszą być cierpliwi. Szczegóły dotyczące sprzedaży tego kolekcjonerskiego przedmiotu zostaną podane wkrótce. Wielokrotnie pokazywaliśmy na Timeandwatches.pl zegarki odnoszące się do klubów sportowych, konkretnych marek samochodów czy cygar. Jednak nigdy dotąd nie miałem takiej frajdy pisząc tego typu artykuł, bo nigdy wcześniej nie był to projekt polskiego klubu piłkarskiego i polskiej marki zegarkowej. Doceniam ten zespołowy wysiłek.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl