fbpx
6 Listopada 2019

Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph for Only Watch

Napisał: Łukasz Adamski

Laureato Absolute Chronograph przygotowany na aukcję Only Watch to esencja rodziny, przyprawiona szczyptą nowoczesności.

 

Po wskrzeszeniu linii Laureato inżynierowie “do spraw przyszłości firmy" zaplanowali jej rozwój krok po kroku. W unikatowym modelu zawarli wszystko, co można znaleźć w regularnie oferowanych zegarkach i dodali nawiązania do szaty graficznej tegorocznej aukcji.

 

Timeandwatches.pl Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph Only Watch

 

Większa średnica koperty, nowa kolorystyka i mocne linie koperty sprawiają, że Laureato Absolute Chronograph to wyjątkowy zegarek pełny wyrafinowanej siły. Koperta została uformowana z tytanu, a jej średnica to 44 milimetry. Wyróżnia ją także powiększona wodoszczelność — do trzystu metrów. Czarno-szary kolor został uzyskany za pomocą powłoki PVD.

Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph for Only Watch 

Ciemne barwy zestawiono z błękitem. Czarne są wierzchnia tarcza i koperta, błękitne zaś znaczniki godzin, krawędzie przycisków stopera i część paska, a błękitno-białe wskazówki. Wszystko to tworzy nawiązanie do oficjalnych barw tegorocznej charytatywnej imprezy. Napisałem o wierzchniej tarczy, ponieważ opisywany wyrób ma je dwie. Pod spodem jest druga płytka w kolorze jasnoniebieskim, widoczna przez otwory w tej powyżej, tworząc w ten sposób indeksy godzin.

Kolejny błękitny akcent to logo ONLY WATCH na medalionie w przykręcanym deklu. Ponad nim znalazły się stylizowane litery „L” i „A”, nawiązujące do nazwy modelu.

Idealnie dopasowany do koperty pasek to połączenie czarnej gumy i ekskluzywnej, barwionej na niebiesko skóry cielęcej.

We wnętrzu koperty pracuje kaliber GP03300. To werk prezentujący godziny, minut, sekundy, datę oraz umożliwiający pomiar czasu na żądanie. Składa się z 435 części i ma 63 kamienie łożyskujące i pracuje z częstotliwością 4 Hz. Girard-Perregaux deklaruje, że rezerwa chodu to minimum 46 godzin. Wskazania prezentowane są na czterech osiach - centralnej i trzech rozmieszczonych w układzie 3-6-9. Datownik zmieścił się między indeksami 4 i 5.

Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph for Only Watch

Przewidywania odnośnie ceny sprzedaży wahają się między 13 000 a 16 000 CHF, czyli od niewiele ponad 50 000 do 62 000 złotych.

Czy prognozy okażą się trafne, czy mocno zaniżone, okaże się już za niecałe trzy dni. Trzymam kciuki za to, żeby do zebranych w siedmiu poprzednich edycjach czterdziestu milionów franków, kupujący dołożyli następne miliony.

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski

W ogólniaku moi kumple rysowali na marginesach zeszytów miecze, siekiery i nieudolne imitacje logo zespołów metalowych. Też je rysowałem, a obok nich dziesiątki okręgów. Niektóre stawały się pieczęciami królewskimi, inne udawały felgi samochodów, a jeszcze inne zegary i budziki. Królem nie zostałem, samochodem owszem jeżdżę, jednak zegarki stały się moim hobby.


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl