fbpx
29 Stycznia 2020

Girard-Perregaux Laureato Absolute Light

Napisał: Adam Ciborek

Kolekcja Laureato Absolute debiutowała w ubiegłym roku, w trakcie Salonu Elitarnego Zegarmistrzostwa w Genewie. Była to próba wymyślenia na nowo jednej z ikon marki.

 

 

Najnowszy dodatek do linii czyli model Light to edycja limitowana, która niczego nie ukrywa.

Mieszając estetykę i funkcjonalność, nowość zmienia elementy o technicznym charakterze we fragmenty designu. Po raz pierwszy, główna płyta mechanizmu ma oktagonalny kształt i przykręcona została do lunety, koperty i dekla, na każdym kącie oktagonu, by dodatkowo podkreślić ten kształt.

 

timeandwatches.pl girard perregaux laureato absolute

 

Zegarek Laureato Absolute Light to efekt doskonałej inżynierii precyzyjnej. Wszystko w kształcie będącym znakiem rozpoznawczym, uformowanym z tytanu i szafiru. Obudowa ma średnicę 44 milimetrów, a jej wysokość to 11,56 milimetra. Dzięki przejrzystości szafiru, można zajrzeć do jej wnętrza pod niesamowitymi kątami, takimi o jakich w przeszłości nie mogło być mowy. To pozwala obserwować świetlne rozbłyski na elementach mechanizmu.

 

Pod transparentnymi taflami pracuje odświeżony kaliber GP01800. Ten szkieletowany werk ma płyty i mosty pokryte antracytową powłoką, a ich powierzchnie otrzymały cztery różne wykończenia. Wahnik powstał ze złota, jest ażurowy i odpowiednio ciężki, żeby uzupełniać rezerwę naciągu wynoszącą około 54 godziny. Kaliber składa się ze 172 części i korzysta z 25 kamieni łożyskujących. Częstotliwość pracy to 4 Hz. Wskazuje godziny, minuty i sekundy na osobnej osi.

 

timeandwatches.pl girard perregaux laureato absolute

 

Ostatni zabieg, by wyrób wyglądał futurystycznie, to gumowy pasek zintegrowany z kopertą tak, by powstało wrażenie, że jeden element "wyrasta" z drugiego. Guma została wykonana w taki sposób, że przypomina tkaninę. Zapina się ją zapięciem z ukrytą mikro-regulacją, poprawiającą komfort używania zegarka.

 

timeandwatches.pl girard perregaux laureato absolute

 

Marka Girard-Perregaux przewiduje, że powstanie zaledwie 88 sztuk Laureato Absolute Light. Jeśli jesteś zainteresowany to dzwoń do najbliższego butiku oferującego wyroby tego przedsiębiorstwa i pytaj o model 81071-43-231-FB6A. Być może zdążysz złożyć zamówienie nim nakład zostanie wyczerpany.

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl