fbpx
20 Listopada 2020

Hublot x Garage Italia - Big Bang Millenial Pink

Napisał: Adam Ciborek

Róż nową czernią?

 

 

 

Ludzie tworzący Hublot, markę mającą rękawy pełne marketingowych asów, wiedzą, że współcześnie nie wystarczy mieć "dobry produkt". Trzeba mieć narzędzia do jego sprzedaży, inaczej przepada się w zalewie innych firm oferujących "równie dobre produkty".

 

I przykro mi, jeśli właśnie zanegowałem etos "szwajcarskiego zegarmistrzostwa" jako pięknej i czystej dziedziny przemysłu, wewnątrz której cyfry, tabelki i procenty nie mają znaczenia. Na pewno są chlubne wyjątki, jednak to nie ten adres.

 

Hublot Big Bang Millenial Pink timeandwatches.pl

 

Najnowszy Big Bang Millenial Pink to typowa "maszynka do pieniędzy". Zegarek skupiony na ludziach młodych, dość zamożnych by kupić wyrób genewskiej manufaktury (lub z wystarczająco zamożnych domów) i pragnących za wszelką cenę wyrazić siebie. Rozmawiamy dziś o atrakcyjnej cenie 20 700 Euro i sezonowym podejściu do produktu niczym ze Swatch'a.

 

Koperta ma 42 milimetry średnicy i powstała z aluminium wykończonego częściowo na błysk, a częściowo satynowanego. Ostatnim etapem jej obróbki było anodyzowanie powierzchni na kolor różowy. Od razu informuję - to model sprzedawany jako Unisex. Podobno kolor jest wynikiem badań podjętych przez genewskiego producenta.

 

Hublot Big Bang Millenial Pink timeandwatches.pl

 

W jego wnętrzu pracuje kaliber Unico - czyli spotykany tylko w Hublot werk ze stoperem. Pracuje z częstotliwością 4 Hz i oferuje około trzydniową rezerwę naciągu. Wskazania prezentuje na ażurowanej tarczy w kolorze - zgadza się - różowym.

 

Uzupełnieniem są różowe paski - z materiału lub gumy, zapinane sportowymi zapięciami z grawerowanymi napisami Hublot. Tak, też różowe.

 

Hublot Big Bang Millenial Pink timeandwatches.pl

 

Limitowana edycja dwustu sztuk powstała we współpracy z Garage Italia. To atelier działające w industrialnym budynku włoskiego Milanu. Luksus, zróżnicowana stylistyka i sięganie do szeroko rozumianej sztuki, to elementy które Garage Italia oferuje firmom - swoim klientom, by te mogły dostarczyć je swoim klientom końcowym, szukającym czegoś nietuzinkowego. Wszystko to odbywa się na skrzyżowaniu dizajnu i motoryzacji/awiacji/marynistyki.

 

Garage Italia można odwiedzić na szybką kawkę, smakowity obiad lub by spędzić popołudnie na personalizowaniu swojego miejskiego samochodu.

 

Hublot Big Bang Millenial Pink timeandwatches.pl

 

Czy przeszkadza mi różowy kolor? Nie, w końcu co kto lubi. Dodatkowo jako akcesorium dla kobiet może być różową pianką na torcie (bo przecież nie wiśnią) jakiejś stylizacji. 

 

Czy mi się to podoba? Nie, bo być może nie jestem grupą docelową. Chociaż to pewnie też nie to. Kwestia zbyt oczywistego nastawienia marki na szybki zysk jest tym co sprawia, że nie umiem się zachwycić, a w tym przypadku jest to aż nadto widoczne. 

 

Hublot Big Bang Millenial Pink timeandwatches.pl

 

To produkt sezonowy, zupełnie jak tanie zegarki modowe. Kolejnym dyskusyjnym aspektem jest metal z którego powstała koperta. Aluminium to doskonały materiał na zegarek - lekkie i odporne na działanie wody. Jednak kupując wyrób za ponad 90 tysięcy złotych, nawet w moim ulubionym kolorze, spodziewałbym się czegoś bardziej "zaawansowanego" niż w zegarkach za kilkaset złotych, szczególnie po marce wykorzystującej powszechnie spieki ceramiczne i okazjonalnie bardziej egzotyczne materiały.

 

A może pora napisać na lustrze "ok, boomer" i pogodzić się z tym, że nie należę już do młodzieży?

Media

Hublot
Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl