fbpx
20 Października 2017

Odszedł twórca marki Roger Dubuis

Napisał: Adam Ciborek

Przedstawiciele holdingu Richemont Group ze smutkiem poinformowali, że zmarł twórca marki Roger Dubuis. Pan Roger Dubuis odszedł w sobotę 14 października 2017 roku. Miał 80 lat. Był wieloletnim pracownikiem firmy Patek Philippe. Po blisko piętnastu latach pracy dla marki z Wielkiej Trójki, zrezygnował z posady, by w 1980 roku otworzyć własne atelier.

 

W nim tworzył wyjątkowe, bardzo skomplikowane mechanizmy dla najważniejszych firm z branży. Jego drogi skrzyżowały się z panem Carlosem Diasem, designerem w marce Franck Muller. Kilka lat później, w 1995 roku, panowie Dubuis i Dias stworzyli markę Roger Dubuis SA.  W 2008 roku, w wyniku zakupu 60 procent udziałów od pana Dias’a, głównym właścicielem marki został holding Richemont Group.

 

 

Dzisiejsza marka Roger Dubuis i pracujący w niej ludzie, starają się kierować wartościami, którym hołdował twórca przedsiębiorstwa. Pan Dubuis odznaczał się doskonałą znajomością i pełnym zrozumieniem Elitarnego Zegarmistrzostwa, dalekosiężną oraz przełomową wizją, a przede wszystkim, doceniał ludzi. 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl