fbpx
18 Wcześnia 2020

TAG Heuer Carrera 42 mm

Napisał: Łukasz Adamski

Nowy model, nie lifting.

 

 

 

TAG Heuer ujawnił nowy model z linii Carrera, prawdopodobnie najlepiej oddający ducha pierwowzorów.

 

tag heuer carrera 42 timeandwatches.pl


Od czasów, gdy Heuer był "ulubionym dodatkiem" kierowców biorących udział w legendarnym La Carrera Panamericana czy Le Mans, minęło wiele lat.

 

Dziś TAG Heuer nadal aktywnie uczestniczy w różnych seriach wyścigowych, jednak ma znacznie większą konkurencję.

 
Być może zaprezentowany właśnie model zdobędzie uwagę entuzjastów motoryzacji, niekoniecznie tych z licencjami wyścigowymi. Ma kilka cech mogących mu w tym pomóc.

 

tag heuer carrera oryginalny model timeandwatches.pl


Po pierwsze, zastosowano w nim kaliber Heuer 02 ze sprzęgłem pionowym, kołem kolumnowym i wydłużoną do 80 godzin rezerwą naciągu.

 

Technologia technologią, jednak w tym przypadku istotny jest układ wskazań 3-6-9, taki jak zobaczyć można w historycznych egzemplarzach. Te z lewej i prawej strony pozwalają odczytać czas zmierzony na żądanie i wyróżniają się wzorem azurage. Sekunda czasu bieżącego znalazła się w dolnej części i jest dyskretniejsza.

 

Tag Heuer Carrera 42 timeandwatches.pl


Po drugie, zrezygnowano z podziałki prędkości zarówno na tarczy jak i na pierścieniu wokół szkła. Dziś, do mierzenia prędkości używa się Racelogic'a lub pokładowej telemetrii, nie zegarka i wzorów. Dzięki temu, zegarek zyskał bardziej elegancki charakter.

 

tag heuer carrera CBN2011.BA0642 timeandwatches.pl


Trzeci powód to nowy rozmiar obudowy - 42 milimetry zdaje się być "trafiony" - nie za duży, jednak większy niż popularne 40 mm. w zegarkach bardziej codziennych. Mimo wszystko, Carrera to zegarek o rodowodzie wyścigowym, nie biurowym.

 

Na pewno fajnie będzie wyglądał na "onboardzie" nagranym podczas okrążenia Zielonego Piekła. Koledzy entuzjaści na pewno docenią.

 

tag heuer carrera CBN2012.FC6483 timeandwatches.pl


Zaproponowano cztery warianty tarcz. Wszystkie można połączyć ze znaną z poprzednich generacji bransoletką o ogniwach w kształcie litery "H" lub skórzanymi paskami z zapięciami bransoletowymi.

 

Czarna, biała, szara i niebieska barwa tarczy da się połączyć z niemal każdym kolorem lakieru samochodowego.

 

tag heuer carrera 42 timeandwatches.pl


Czy nowy TAG Heuer Carrera zrobi tak oszałamiającą karierę jak jego przodek z 1963 roku jest kwestią sporną. Na pewno ma cechy mogące przyciągnąć uwagę wielu klientów, nawet tych sięgających zazwyczaj po bardziej ekskluzywne wyroby.

 

tag heuer CBN2010.BA0642 timeandwatches.pl

 

Widzę ten drugi koniec kija - dziś atrakcyjne wizualnie mechaniczne zegarki ze stoperem można znaleźć w ofertach niemal każdej szwajcarskiej marki.

 

Konkurencyjne teamy nie śpią, mechanicy zmieniają nastawy… znaczy dizajnerzy projektują, a zegarmistrzowie konstruują nowe zegarki.

 

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski

W ogólniaku moi kumple rysowali na marginesach zeszytów miecze, siekiery i nieudolne imitacje logo zespołów metalowych. Też je rysowałem, a obok nich dziesiątki okręgów. Niektóre stawały się pieczęciami królewskimi, inne udawały felgi samochodów, a jeszcze inne zegary i budziki. Królem nie zostałem, samochodem owszem jeżdżę, jednak zegarki stały się moim hobby.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl