fbpx
25 Sierpnia 2020

Ulysse Nardin Blast

Napisał: Adam Ciborek

Chief Executive Officer of Blast

 

 

Piękne, malownicze i oddalone od mórz i oceanów Le Locle jest domem nawigatorów z gildii Ulysse Nardin. W jaki rejs można wybrać się z tą załogą za symboliczne 44 000 lub 54 000 Euro?

 

Ulysse Nardin BLAST x stealth aircraft timeandwatches.pl


Nowość to Ulysse Nardin Blast, którego referencje zaczynają się od T-172, to modele z komplikacją tourbillonu. To wyraz wiedzy i umiejętności marki, doładowany nowinkami technologicznymi.

 

Ulysse Nardin rose Gold blast timeandwatches.pl

 


Całkowicie nowy, autorski kaliber UN-172 korzysta z podobnego co wcześniejsze modele kodu projektowania. Widać w nim zastosowany we Freak X, Skeleton X i Diver X, motyw litery.. X.

 

ulysse nardin blue blast timeandwatches.pl

 

Jest obecny zarówno w klatce tourbillonu, wirującej nad godziną szóstą jak i mostach, na których rozpięto elementy werku.

 

Jak przystało na markę, która przedstawiła klientom pierwszy zegarek z elementami z krzemu, koło balansowe z włosem i koło wychwytu z kotwicą powstały z tego materiału. Całość pracuje z częstotliwością 2,5 Hz, jest łożyskowana 25 bezbarwnymi lub czerwonymi kamieniami.

 

Rezerwa naciągu to około 72 godziny, a zapas energii uzupełnia platynowy mikro- rotor widoczny od wierzchu zegarka, tuż pod indeksem godziny 12.

 

Ulysse Nardin ROSE GOLD BLAST timeandwatches.pl


Koperta ma 45 milimetrów średnicy i charakterystyczne, potrójne mocowanie pasków. Pełno w tej bryle ostrych krawędzi i precyzyjnie wykonanej obróbki materiałów.

 

Szafirowe szkła wraz z ażurową konstrukcją kalibru tworzą ucztę dla oczu. To jeden z tych zegarków, które pozwalają spojrzeć na najdrobniejsze elementy.

 

Obudowa inspirowana jest niewykrywalnymi dla radarów samolotami oraz niebezpiecznymi żywiołami ziemi - ogniem wulkanów i lodem biegunów.

 

ulysse nardin WHITE BLAST timeandwatches.pl

 


Producent przygotował szeroki wybór pasków - ze skór z aligatora lub cielęcych, gładkiej gumy, gumy ze wzorem, materiału, a nawet z aksamitu. Z myślą o tej nowości zaprojektowano specjalne zapięcie bransoletowe.

 

ulysse nardin BLACK BLAST timeandwatches.pl


Do sprzedaży trafią cztery wersje, o bardzo wymownych i trafnie opisujących je nazwach.

 

White Blast (T-1723-400/00) jest niczym Antarktyka - łączy białą ceramikę z szarością tytanu i granatem. Jego cena to 46 000 Euro.

 

W tej samej cenie można wybrać Black Blast (T-1723-400/BLACK) - wewnątrz którego łączy się czarna ceramika i czerwone koło balansowe. To pierwszy raz, gdy marka "pokolorowała" ten element mechanizmu na czerwono.

 

ulysse nardin ROSE GOLD BLAST timeandwatches.pl


Odrobinę, bo o dwa tysiące Euro mniejszą kwotę trzeba wydać na wariant Blue Blast (T-1723-400/03), łączący tytan z odcieniami niebieskiego.


Najbardziej rzucającym się w oczy modelem jest wariant ze złota. Za cenę 54 000 Euro oferowany jest Rose Gold Blast (T-1725-400/02). Koperta powstała z osiemnasto karatowego kruszcu w kolorze różowym.

 

Ulysse nardin Blast UN-172 timeandwatches.pl


Czy zegarek jest jak lawa i lód, albo czy wywoła wstrząsy sejsmiczne - co deklaruje dział marketingu w materiałach prasowych - to się jeszcze okaże.

 

Dziś pewne jest to, że marka stawia na mocny, męski dizajn i z nim wiąże duże nadzieje. Liczę na to, że sternicy nie zapomną o korzeniach i dziedzictwie.

Media

Ulysse Nardin
Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl