fbpx
28 Grudnia 2016

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model

Napisał: Adam Ciborek

W przeszłości żegluga morska była dla marki Ulysse Nardin szalenie ważna i dochodowa. Aktualnie firma nie jest już czołowym dostawcą chronometrów morskich, jednak linia zegarków naręcznych nimi inspirowanych jest chyba najważniejszą w katalogu. Dziś producent z Le Locle tworzy nowy rozdział w swej historii wspierając żeglarską załogę Artemis Racing.

Szwedzka drużyna jest kandydatem do wzięcia udziału w trzydziestej piątej edycji Regat o Puchar Ameryki (America’s Cup), które odbędą się w 2017 roku na Bermudach - niewielkim archipelagu leżącym na Oceanie Atlantyckim. Jeżeli Szwedzi wejdą do finału to zmierzą się z drużyną Oracle Team USA, która jest zwycięzcą dwóch poprzednich edycji.

 

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model | timeandwatches.pl

 

Na początku miesiąca zaprezentowano zegarek Diver Chronograph Artemis Racing. Jest to już trzecia edycja specjalna przygotowana od czasu rozpoczęcia współpracy między firmą Ulysse Nardin, a szwedzką załogą. Dwie wcześniejsze to klasyczny zegarek nurkowy o trzech wskazówkach i bardzo zaawansowany model FreakWing. Wszystkie łączy wykorzystanie koloru żółtego na tarczach.

 

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model | timeandwatches.pl

 

Najnowsza seria 250 egzemplarzy została przygotowana w charakterystycznym dla marki stylu. Zegarek jest duży, rzuca się w oczy, a jednocześnie jest naprawdę odporny na wodę i sportowy. Koperta (45,8 mm) została pokryta niebieska gumą, a pasek ma ten sam kolor i ozdobiono go metalowymi wstawkami z logo zespołu Artemis i Ulysse Nardin. Obrotowy pierścień zdobi wzór fal między znacznikami minutowymi. Koronka jest zakręcana, a wodoszczelność określono na 200 metrów.

 

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model | timeandwatches.pl

Wszystkie wskazówki oraz indeksy są koloru srebrnego. Większość z nich została wypełniona substancją luminescencyjną, aby możliwe było sprawdzenie czasu w trudnych warunkach. Zastosowano liternictwo w kolorze żółtym i białym. Część skali minutowej, a właściwie jej pierwsze dwadzieścia minut, jest wyróżniona na żółto.

 

Wykorzystanie tego koloru ożywiło tarczę i jeszcze bardziej poprawiło czytelność. Wygląda to świetnie, zwłaszcza w połączeniu z ciemnym odcieniem niebieskiego, który dominuje na tarczy, kopercie i pasku.

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model | timeandwatches.pl

Wskazania na tarczy umieszczono klasycznie - przy godzinie trzeciej sekundnik, przy szóstej i dziewiątej liczniki chronografu. W sekundnik została wkomponowana nazwa zespołu Artemis i informacja, że to kandydat rzucający wyzwanie obrońcom tytułu w 35 regatach. Tarcze chronografu zdobi logo zespołu (po lewej stronie) i nazwa modelu (na dole tarczy). Okienko datownika, by nie zaburzać odczytu wskazań stopera, znalazło się między indeksami godzin czwartej i piątej. Powierzchnia tarczy została ozdobiona małymi wizerunkami katamaranu Artemis.

 

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model | timeandwatches.pl

Koperta zamknięta jest pełnym deklem. Umieszczono w nim medalion z miniaturą katamaranu i jego załogi pracującej przy takielunku. Moim zdaniem to bardzo udany element tego limitowanego modelu. Na lewym boku koperty znalazła się tabliczka z kolejnymi numerami egzemplarzy.

 

Zegarek będzie miał swoją oficjalną premierę podczas zbliżających się targów SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie - Międzynarodowy Salon Elitarnego Zegarmistrzostwa), które odbędą się w styczniu nadchodzącego roku w Genewie. Niedługo później zegarek trafi do klientów.

 

Ulysse Nardin Chronograph Artemis Racing - nowy limitowany model | timeandwatches.pl

 

Ulysse Nardin Diver Chronograph Artemis Racing w ciekawy sposób łączy znany już model z katalogu marki ze światem rywalizacji żeglarskiej. Kolorystyka nawiązująca do barw drużyny Artemis Racing i daje rozpoznawalny wygląd. Czytelna tarcza, duża wodoszczelność oraz wygodny pasek na pewno pozwalają na żeglowanie bez obaw o drogi i luksusowy zegarek.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl