fbpx
15 Listopada 2016

[PRE - SIHH 2017]: Ulysse Nardin Classico Manufacture „Grand Feu”

Napisał: Bartosz Marciniak

Już 16 stycznia 2017 roku nastąpi wielkie otwarcie drzwi kolejnej edycji prestiżowego salonu SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie), który co roku odbywa się w Genewie. Nic więc dziwnego, że do sieci wypływa coraz więcej materiałów prasowych z nowościami, które zostaną zaprezentowane podczas nadchodzących targów. Wiele firm decyduje się na uchylenie rąbka tajemnicy w celu podgrzania atmosfery.

 

Właśnie taki tor obrała również znamienita manufaktura Ulysse Nardin, która dumnie prezentuje nowy model Classico Manufacture „Grand Feu”. Zegarek podtrzymuje trzy fundamenty, na których firma zbudowała swoją reputację, jako producent wysokiej klasy zegarków mechanicznych: niezależność, nieustanne dążenie do innowacji oraz szlachetne rzemiosło.

 

 Ulysse Nardin Classico Manufacture „Grand Feu” | timeandwatches.pl

 

Classico Manufacture „Grand Feu” to klasyczny model, który uwodzi nasze oczy niebieską emaliowaną tarczą. Unikatowy wzór, nazwany przez producenta „Grand Feu” (z fran. wielki ogień), nadaje niesamowitego charakteru czasomierzowi, i z całą pewnością zahipnotyzuje niejednego konesera ręcznego rzemiosła.

 

Warto podkreślić, iż owa tarcza została wykonana przez specjalistów z Donzé Cadrans, dlatego poziom jej wykończenia stoi na najwyższym możliwym poziomie. 

Ulysse Nardin Classico Manufacture „Grand Feu” | timeandwatches.pl

 

Cyferblat jest bardzo przejrzysty i potwierdza pewną regułę, że prostota jest najlepsza. W tym wypadku połączenie, rzymskich nakładanych cyfr z wyjątkowo zgrabnymi wskazówkami (godzinową i minutową) oraz małym sekundnikiem, pozwoliło na osiągnięcie wyjątkowej estetyki twarzy czasomierza.

 

Wspomniane wskazówki, jak i cyfry, są koloru srebrnego. Jeżeli chodzi natomiast o datownik, to spoczywa on na godzinie szóstej. Wszystko z klasą i bez zbędnego przepychu. Oczywiście elementem zabezpieczającym układ wskazań jest szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną.

 

Ulysse Nardin Classico Manufacture „Grand Feu” | timeandwatches.pl 

Bijącym sercem zegarka jest manufakturowy kaliber UN-320 z automatycznym naciągiem, wychwytem kotwicowym oraz krzemowym włosem balansu. Mechanizm legitymuje się 48 godzinną rezerwą chodu oraz niebywałą dokładnością. Do łożyskowania jego części ruchomych użyto aż 39 kamieni syntetycznych.

 

Całość została zamknięta w stalowej kopercie, o średnicy 40 mm. Jak przystało na zegarek garniturowy, jego grubość wynosi poniżej 10 mm.  Obudowa od spodu została zamknięta transparentnym deklem, a jej wodoszczelność to 30 metrów. 

 


Classico Manufacture „Grand Feu” dostępny jest w wersji na niebieskim skórzanym pasku z klasycznym zapięciem na klamrę. Tytułowy model stanowi wyjątkowo udaną kompozycję, która będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiego stroju oraz podkreśleniem wyrafinowanego stylu użytkownika.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl