fbpx
16 Marca 2018

Vacheron Constantin Patrimony Self-winding 36 mm - teraz w białym złocie!

Napisał: Adam Ciborek

Projektanci Vacheron Constantin przygotowali kolejny wariant rozszerzający najpopularniejszą kolekcję - Patrimony. Nie jest to całkowicie nowy model, a jedynie inna opcja wykończenia. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli - Patrimony — dostępny jest teraz w kopercie z białego złota w rozmiarze zarówno dla niej, jak i dla niego.

Nie znaczy to, że firma przygotowała parę niemal takich samych zegarków, różniących się rozmiarem koperty. Zamiast tego powstało Patrimony Self-winding w rozmiarze 36 milimetrów, a dla rozróżnienia czy jest to egzemplarz męski, czy damski, dostarczany jest z czarnym lub czerwonym paskiem.

Są to oczywiście wysokiej klasy wyroby ze skór aligatorów amerykańskich wybranych tak, by prezentowały wyjątkowo duże łuski. Do zapinania służy złota sprzączka w kształcie krzyża maltańskiego. Tarcza jest zawsze taka sama — wykończona ciepłym odcieniem ecru. Jej zewnętrzna krawędź jest delikatnie zakrzywiona.

 

 

Srebrne wskazówki poruszają się ponad skalą minutową. Indeksy kwadransów mają kształt smukłych trójkątów, każde pięć minut oznaczono indeksem typu baton, a pojedyncze minuty prezentowane są srebrnymi półkulami. Producent nazywa tę skalę Pearl (z ang. perła).

 

 

 

 

 

Nad indeksem godziny szóstej znalazło się okienko datownika. Jego krawędź została elegancko sfazowana. Tarcza datownika ma białe tło.

 

Delikatna koperta ma jedynie 8,1 milimetra grubości. Projektantom udało się jednak wyposażyć ją w przejrzysty dekiel ze szkłem szafirowym. Ten detal jest bardzo ważny — pozwala oglądać pracę manufakturowego mechanizmu o oznaczeniu 2450 Q6.

 

Zapewniający 40 godzin rezerwy naciągu kaliber, pracuje z częstotliwością 4 Hz. Do jego skompletowania wykorzystano 196 części oraz 27 kamieni łożyskujących. Za sprawne działanie systemu automatycznego naciągu sprężyny odpowiada rotor wykonany z 22 karatowego złota. Ozdobiono go motywem zainspirowanym krzyżem maltańskim — logo marki. Wszystkie elementy zostały wykończone odręcznie. Najwyższy poziom jakości potwierdza Pieczęć Genewska.

Genewska manufaktura konsekwentnie podąża ścieżką tradycji. Ta droga została rozpoczęta w 2012 roku modelem Patrimony Small 36 mm, którego kopertę w dyskretny sposób zdobiły brylanty. Kolejnym przedstawicielem tej grupy był zeszłoroczny Patrimony Self-winding 36 mm w różowym złocie.

 

Ubiegłoroczny i nowy model mają subtelniejsze gabaryty niczym zegarki sprzed kilkudziesięciu lat. Tarcza jest prosta i oszczędna. Zastosowany mechanizm to pewna konstrukcja, sprawdzona w wielu innych modelach. Ponadczasowe rozwiązania i wygląd przyciągną uwagę mężczyzn niegustujących w powiększonych kopertach eleganckich zegarków, jakie proponują inne marki. Docenią go też panie. 

 

 

Obecnie wiele kobiet chętnie sięga po zegarki w rozmiarach 34-37 milimetrów, czego potwierdzeniem może być, chociażby popularność modelu Ladymatic od Omegi lub Da Vinci od IWC. O nowy Patrimony Self-winding 36 mm można już pytać w autoryzowanych przez markę butikach.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl