fbpx
11 Października 2020

Victorinox Swiss Army FieldForce Classic Chronograph

Napisał: Adam Ciborek

Victorinox dla pracujących w terenie.

 

Jeśli poszukujesz niedrogiego zegarka ze stoperem, o stonowanym wyglądzie i pochodzącego ze Szwajcarii, to rzuć okiem na Victorinox'a FieldForce Classic Chronograph. Jeżeli mechanizmy na baterie to nie twoja bajka, to zapraszam do przesunięcia strony na sam dół, powinien tam być link do czegoś mechanicznego.

 

Victorinox Swiss Army FieldForce Classic Chronograph timeandwatches.pl


Na wstępie proponuję zwrócić uwagę na to, że produkcja zegarków przez firmę wytwarzającą kultowe scyzoryki i noże to absolutnie genialny ruch biznesowy.

 

Wyobraźmy sobie taką sytuację - młoda osoba dostaje z jakiejś okazji nóż oficerski Victorinox, ten towarzyszy jej przez długi czas na wycieczkach w góry i do lasu, okazuje się przedmiotem na którym można polegać na grzybobraniu i przy zdejmowaniu kapsli z butelek. Później, ta sama persona wybiera się po zegarek, widzi w oknie butiku ekspozycję Victorinox i jest o krok bliżej od podjęcia decyzji.

 

Z resztą to scenariusz uniwersalny i niezależny od wieku klienta.

 

Victorinox Swiss Army FieldForce Classic Chronograph timeandwatches.pl


Ok, bajania na bok, czas na clou - nowe modele. Kolekcja została zbudowana w taki sposób, że będzie atrakcyjna dla wielu klientów. Tworzy ją siedem referencji - trzy to modele z paskami, a pozostałe z bransoletkami.

 

Dla preferujących bardziej klasyczny look ciekawsze okażą się pewnie modele na skórzanych paskach. Do wyboru niebieska tarcza, czarny pierścień i pasek (ref. 241929), czarna tarcza i pierścień z brązowym paskiem (ref. 241928) oraz srebrna tarcza otoczona granatowym pierścieniem z brązowym paskiem (ref. 241900).

 

Sugerowana cena detaliczna tej trójki to 2050 złotych.

 

Victorinox Swiss Army FieldForce Classic Chronograph timeandwatches.pl


Mocniejszy, bardziej sportowy charakter mają zegarki z niebieską (ref. 241901) i czarną (ref. 241899) tarczą na bransoletach. Te wyceniono na 2290 złotych.

 

Dwie ostatnie opcje to koperty i bransolety stalowe z elementami pozłoconymi. Nie tylko środkowy rząd bransoletki, otok pierścienia ze skalą tachometru i przyciski wraz z koronką mają kolor złota. Również indeksy, wskazówki i czcionka w bezelu takie są.

 

Cena to 2490 za oba warianty. Jasna tarcza ma numer referencyjny 241903, a antracytowa 241902.

 

Victorinox Swiss Army FieldForce Classic Chronograph timeandwatches.pl


Co dostaje się za te kwoty? Zegarki o średnicy 42 milimetrów, wodoszczelne do 100 metrów, które musiały przejść setkę homologacyjnych testów. Szkła są szafirowe, dzięki czemu długo pozostaną przejrzyste, a paski i bransolety zapina się wygodnymi zamknięciami motylkowymi.

 

Kwarcowe mechanizmy pozwalają sprawdzić aktualny czas, dzień miesiąca i odmierzyć do dwunastu godzin.

 

Nadal czegoś brakuje? Wisienką na torcie, lub kaboszonem w koronce jest międzynarodowa gwarancja obowiązującą przez pięć lat.

 

Victorinox Swiss Army FieldForce Classic Chronograph timeandwatches.pl


Potrafię sobie wyobrazić, że jestem dwa, no może trzy lata młodszy i odwiedzam punkt sprzedaży oferujący Victorinox FieldForce Classic Chronograph. Prawdopodobnie w kieszeni miałbym jeden z kilku moich noży, może ten niebieski.

 

Przypuszczam, że szybko doszedłbym do wniosku, że to perfekcyjny zestaw, co mogłoby skończyć się zakupem.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl