fbpx
20 Sierpnia 2017

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice

Napisał: Adam Ciborek

W ostatnich dniach dystrybutor marki Casio Edifice poinformował o nowym ambasadorze tych modeli. Od teraz wyroby marki będą reklamowane przez pana Adama Kornackiego. Pan Adam jest człowiekiem z pasją, który w pełnym wymiarze godzin robi to, co lubi. Jego przygoda z dziennikarstwem zaczęła się gdy był jeszcze uczniem liceum.

 

By mieć większe szanse dostania się na studia na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, przygotował artykuł do gazety. Tak rozpoczęła się jego praca, trwająca do dziś. Z prowadzonych przez niego programów telewizyjnych można dowiedzieć się o nowościach i ciekawostkach motoryzacyjnych, a także wysłuchać rad jak wybrać samochód.

 

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice | timeandwatches.pl

 

W 1996 p. Kornacki zdobył licencję wyścigową, a w następnym sezonie rozpoczął regularne starty za kierownicą różnych samochodów. W 2009 roku, w klasyfikacji generalnej zdobył tytuł wyścigowego Mistrza Polski. Prowadził wtedy wyczynowe Porsche. Pięciokrotnie uczestniczył w 24 godzinnych wyścigach w Dubaju. Jego najlepszy rezultat to 5 miejsce w klasie generalnej, podczas 2010 Dubai 24 Hour. Po godzinach pracy w telewizji i za kierownicą, uzupełnia energię grając na perkusji w zespole, który współtworzy z kolegami od wielu lat. Pan Adam ma też nietuzinkowe hobby - kolekcjonuje gitary. Jest także pełno etatowym ojcem.

 

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice | timeandwatches.pl

 

Zegarki Casio Edifice są mocno związane z torami wyścigowymi. To właśnie motorsport jest inspiracją dla designerów odpowiedzialnych za tę linię. Motto “Speed and intelligence” (ang. Prędkość i inteligencja) jest doskonale widoczne w modelach z tej rodziny. Producent dokłada starań by odmierzały one czas równie dokładnie jak sprzęt do profesjonalnego chronometrażu. Jednocześnie dbając o estetykę i niezawodność.

 

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice | timeandwatches.pl

 

Warto wspomnieć, że w minionych latach japońska firma pracowała wspólnie z zespołem RedBull Racing. Aktualnie Casio jest partnerem teamu Scuderia Toro Rosso. Obie drużyny ścigają się w “królewskiej” serii wyścigowej - Formule 1. Doskonale rozpoznawalny dziennikarz i jednocześnie kierowca wyścigowy, zdaje się być zupełnie naturalnym ambasadorem zegarków czerpiących ducha z torów wyścigowych całego świata.

 

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice | timeandwatches.pl

 

Na zdjęciach widać, że pan Adam wybrał zegarek Edifice EQB-501XDB. To jeden z najnowszych modeli w ofercie. Wspiera on technologię Bluetooth, dzięki czemu może komunikować się ze smartphone’m. Pozwala to bardzo łatwo korzystać z zawartych w zegarku dodatkowych funkcji - czasu światowego, 24 godzinnego stopera, alarmu i znajdowania telefonu. Interesująca jest też technologia Accurate Time. W ciągu dnia zegarek czterokrotnie komunikuje się z telefonem by czas domowy i światowy były wskazywane dokładnie. Modele Edifice z serii Smartphone Link nie wymagają zewnętrznej ładowarki, ponieważ czerpią energię ze światła słonecznego.

 

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice | timeandwatches.pl

 

Miałem okazję przyjrzeć się temu modelowi i sprawdzić działanie dedykowanej aplikacji. Design jest intrygujący, a korzystanie z technologii Bluetooth bardzo łatwe i intuicyjne. Producent zastosował jedynie komplikacje, które są naprawdę przydatne w codziennym życiu. Aplikacja Casio Watch+ jest czytelna i działa bez problemów z wieloma telefonami od różnych producentów.

 

Adam Kornacki - nowa twarz Casio Edifice | timeandwatches.pl

 

Myślę, że Adam Kornacki i zegarek Casio Edifice stworzą zgrany zespół nie tylko w torowych boxach, ale także w codziennej pracy. Nowoczesne rozwiązania pomogą punktualnie przyjechać na nagranie kolejnego programu i łatwo przestawić czas na właściwy, nawet podczas wyścigu rozgrywanego na egzotycznym torze.

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl