fbpx
27 Marca 2017

[Basel 2017]: Tudor Heritage Black Bay - nowy model z klasycznym pierścieniem

Napisał: Adam Ciborek

Podczas tegorocznych targów Baselworld Tudor zaprezentował nowy model z rodziny Heritage Black Bay o referencji 79540. Ten elegancki i zarazem sportowy zegarek prezentuje to, co najlepsze w serii Heritage Black Bay, dodając odrobinę formalnego charakteru. 

Nowa koperta otrzymała szczuplejszą część środkową i gładki, nieruchomy pierścień wokół szkła. Wykonany został ze stali, której nadano wysoki połysk. Rezygnacja z kolorowych pierścieni do nurkowania, to największa nowość w tym modelu. Szafirowe szkło także zostało zmienione. Wypukłe do tej pory zmieniono na płaskie. Dzięki temu, nowy Tudor łatwiej zmieści się pod mankiet koszuli. 

 

Tarcza jest jednolicie czarna. Duże indeksy wypełniono substancją świecąca. Wskazówki, łącznie z sekundową, również są duże i luminescencyjne. W górnej części tarczy znalazło się logo firmy Tudor z dopiskiem "Geneve". Z kolei nad indeksem godziny szóstej, umieszczony został subtelny napis “Rotor Self-Winding”. Pierwsze słowo napisane jest poziomo, zaś pozostałe dwa po okręgu. 

 

 

Tudor zaproponował do wyboru klasyczną bransoletkę lub skórzany pasek w kolorze brązowym, z zapięciem motylkowym. Niezależnie, który wariant wybierze klient, w pudełku znajdzie dodatkowy pasek. Jest on żakardowy, a zdobi go wzór wojskowego kamuflażu w odcieniach szarości. Na zlecenie szwajcarskiej marki, został on wyprodukowany w rodzinnej firmie działającej we francuskim regionie St.Etienne. Ten unikalny pasek jest znakiem rozpoznawczym kolekcji Black Bay.

Producent nie zastosował manufakturowego mechanizmu. Do napędu zegarka służy kaliber ETA 2824, zapewniający około 38 godzinną rezerwę naciągu. Rezultatem tej decyzji jest bardzo atrakcyjna cena - wersja z bransoletką wyceniona jest na 2800 CHF, zaś z paskiem na 2500 CHF.

 

Linia Heritage od Tudora, to wspaniałe zegarki, których stylistyka inspirowana jest wyrobami marki z przeszłości. Za każdym razem gdy mam okazję widzieć Black Bay lub Heritage Chrono utwierdzam się w przekonaniu, że marka znalazła swoją niszę - zegarki inspirowane własną historią, nie będące jednak kopiami wcześniejszych modeli. Z przyjemnością zakładałbym najnowszy czasomierz i cieszył się jego prostą oraz ponadczasową stylistyką.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl