fbpx
8 Grudnia 2019

Baume et Mercier Clifton Baumatic - nowości na jesień

Napisał: Adam Ciborek

Baume et Mercier rozszerzyło swoją flagową kolekcję Clinton o nowy wariant modelu Baumatic. Na chwilę przed czasem prezentów i premii rocznych.

 

Model Clinton Baumatic łączy niezaprzeczalnie elegancki design z rozwiązaniami technicznymi sprawiającymi, że właściciel może polegać na tym zegarku. Zapewnia to najnowsza generacja mechanizmu BM13, testowana przez COSC i odporna na coraz częściej spotykane pola magnetyczne. Producent wierzy, że ten wyrób trafi w gusta estetów, jednocześnie potrafiących docenić nowinki techniczne.

 

Timeandwatches.pl Baume et Mercier Clifton Baumatic

 

Clifton Baumatic dostępny był w kopercie z osiemnasto karatowego złota lub stali szlachetnej, o polerowanym i matowionym wykończeniu. Na trwającą jeszcze jesień marka przygotowała złotą kopertę, wewnątrz której znalazła się tarcza wykończona tak, by wyglądała jak porcelana w kolorze ciepłej bieli.

 

 

Drugą nowinką są stalowe zegarki z gradientem - od niebieskiego do czarnego. "Stalówki" dostępne będą zarówno z paskiem ze skóry egzotycznej jak i z bransoletką.

 

Timeandwatches.pl Baume et Mercier Clifton Baumatic


Tarcze mają indeksy w kształcie bardzo smukłych trapezów, linie dzielące je na równe pola, skalę minutową w formie punkcików i cztery linie napisów. Poza marką i miejscem w którym znajduje się jej siedziba, można odczytać też nazwę modelu, informację o rezerwie chodu i pomyślnym ukończeniu przez werk testów dokładności COSC. Przy godzinie trzeciej wycięto okienko datownika, którego dysk ma kolor pasujący do tarczy. Czas sprawdzić można dzięki wskazówkom typu alpha.

 

Timeandwatches.pl Baume et Mercier Clifton Baumatic

Niezależnie od wersji, od wierzchu zastosowano wypukłe szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną, zapewniającą doskonałą czytelność. Również od spodu umieszczono szafirowe szkiełko, pozwalając miłośnikom mechaniki zajrzeć między tryby werku.

 

 

Zarówno płyty mechanizmu jak i rotor automatycznego naciągu zostały ozdobione. Nietrudno dojrzeć perłowanie, piaskowanie czy ślimakowanie. Niektóre z elementów, między innymi płyty i wahnik, zdobią Pasy Genewskie. Warto zwrócić uwagę na sam wahnik - powstaje ze złota lub wolframu. To metale o dużej gęstości, dzięki czemu mały wahnik jest odpowiednio ciężki, by skutecznie nakręcać sprężynę w bębnie. Miłym akcentem są cztery śrubki mocujące dekiel do koperty.

 

Timeandwatches.pl Baume et Mercier Clifton BaumaticZaproponowana do wariantów stalowych bransoletka składa się z pięciu rzędów i łączy w sobie elementy wypolerowane i satynowane. Zapina się przy pomocy potrójnej klamry z przyciskami do odpinania.Mechanizm z automatycznym naciągiem oferuje wiele interesujących rozwiązań. Imponująca, jak na swoją cenę, rezerwa naciągu - "pełny bak" starcza na pięć dni pracy kalibru. W przeszłości testowałem pięciodniowego Meistersingera, i tak duży zapas energii okazał się praktycznie niewyczerpalny w czasie codziennego używania zegarka. Zadbano o odporność Baumatica na pola magnetyczne i trwałość konstrukcji - producent zaleca serwis co siedem lat.

 

Timeandwatches.pl Baume et Mercier Clifton Baumatic


Niezależnie czy nowo zaprezentowane odmiany, czy te dostępne wcześniej, Clifton Baumatic to wyraz uwagi jaką Baume et Mercier poświęca swoim klientom i ich wymaganiom. Zatrudnieni w firmie specjaliści działają w sposób bezkompromisowy - w tak tłocznym segmencie rynku nie można sobie pozwolić na żadne "cięcie kosztów" - ani w jakości wyrobów, ani relacji z klientami.

 

Timeandwatches.pl Baume et Mercier Clifton Baumatic


Zainteresowani mogą już szukać opisanych zegarków w autoryzowanych punktach sprzedaży. Producent w informacji prasowej deklarował, że od października bieżącego roku wszystkie premierowe Cliftony Baumatic będą dostępne.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl