fbpx
30 Kwietnia 2018

Hublot Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia - oficjalny smartwatch dla sędziów i fanów!

Napisał: Bartosz Marciniak

Już 14 czerwca bieżącego roku rozpocznie się największe piłkarskie święto — Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Będzie to dwudziesty pierwszy turniej w historii tego sportu, który tym razem zostanie rozegrany na boiskach w Rosji.

 

W mundialu wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach. Zgodnie z panującymi kanonami to gospodarzowi turnieju przypadnie mecz inauguracyjny. Dokładnie 14 czerwca o godzinie 17:00 na moskiewskim stadionie Łużniki usłyszymy pierwszy gwizdek, gdzie piłkarze z Federacji Rosyjskiej zmierzą się z zawodnikami Arabii Saudyjskiej.

 

 

Od lat głównym chronometrażystą największych futbolowych imprez jest genewska manufaktura Hublot. Nie od dziś wiadomo, że marka jest mocno zakorzeniona w piłkarskim świecie. Liczne kontrakty z drużynami czy zawodnikami to tylko wierzchołek góry lodowej.

 

 

Pisząc tak na marginesie, gdyby zorganizować kompetycję na najlepszy i najbardziej efektywny marketing oraz promocję zegarkowego brandu, to myślę, że po najwyższe trofeum sięgnęłaby właśnie firma Hublot. Kreowanie swojego wizerunku poprzez jeden z najbardziej popularnych sportów jest idealnym narzędziem przynoszącym ogromne benefity.

 

 

Włodarze marki doskonale zdają sobie sprawę, że dla kibiców Puchar Świata FIFA jest jak Święty Graal. Dlatego od 2010 roku marka sukcesywnie przygotowuje okolicznościowe czasomierze, które można dostrzec m.in. na nadgarstkach sędziów podczas spotkań.

 

 

Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia jest już trzecim z kolei zegarkiem wyprodukowanym przez manufakturę z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Jednak tegoroczna edycja jest zupełnie inna od dwóch poprzednich. Po raz pierwszy firma postanowiła wyprodukować smartwatcha.

 

 

Tytułowy model oferuje wszystkie funkcje inteligentnego zegarka, ale nie na tym polu Hublot zastosował swoją innowacyjność. Czasomierz przede wszystkim łączy w sobie wszystko, co inspiruje fanów futbolówki. Od teraz wszystkie najważniejsze momenty mundialu będą dostępne na nadgarstku.

 

 

Opracowana na specjalne potrzeby zawodów aplikacja umożliwia personalizację tarcz w kolorach każdego uczestniczącego kraju. Dodatkowo stworzono dwa neutralne cyferblaty, wyświetlane w wersji analogowej lub cyfrowej. Zegarek przypomina o meczach na 15 minut przed ich rozpoczęciem.

 

Z wyświetlacza będziemy mogli odczytać informacje takie jak: czas spotkania, wręczone żółte i czerwone kartki, zmiany piłkarzy, statystyki czy padające bramki wraz z nazwiskami strzelców. Ta ostatnia będzie wyświetlana w formie dużego napisu „GOAL”.

 

 

Powstanie tego smart zegarka było podyktowane specyficzną potrzebą wyrażoną przez FIFA. To właśnie Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zwróciła się do producenta o stworzenie idealnego czasomierza, który towarzyszyłby na boiskach podczas rozgrywanych meczów.

 

 

 

Tytułowy model powstał w ograniczonym nakładzie wynoszącym 2018 egzemplarzy. Posiada on wszystkie cechy kolekcji Big Bang. Od kształtu koperty, aż po pasek. Koperta o charakterystycznej architekturze została wykonana z tytanu. Jej średnia wynosi 49 mm. Pierścień obudowy tradycyjnie zdobi sześć śrubek w kształcie litery H. Dodatkowo zastosowano polimerową wkładkę. Wodoszczelność obudowy jest symboliczna i wynosi 50 metrów.

 

 

 

Zegarek wyposażono w dotykowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o rozmiarze 35,5 mm i rozdzielczości 400 x 400 px. Warto wspomnieć o zagęszczeniu pikseli na cal, które w tym przypadku wynosi 287 ppi. Biorąc pod uwagę wielkość ekranu jest to przyzwoity wynik.

 

 

Mózg stanowi dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z34XX o taktowaniu 1,6 GHz. Pamięć RAM to 512 Mb. Czasomierz pracuje na systemie operacyjnym zaprojektowany przez Google — Wear OS. Oprócz dedykowanej mundialowi aplikacji, oferuje tysiące aplikacji do pobrania.

 

 

Pod względem synchronizacji Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia kompatybilny jest ze wszystkimi urządzeniami z Androidem (wersja 4.4 i nowsze) oraz iOS (9 i nowsze). Poszczególne funkcje mogą się różnić w zależności od rodzaju platformy.

 

 

Na wyposażeniu zalazły się również sensory i czujniki, m.in. żyroskop, akcelerometr, mikrofon, moduł GPS, czujnik przechyłu oraz technologia haptyczna. Łączność odbywa się poprzez Bluetooth BLE 4.1 – WLAN 2.4 GHz 802.11 B/G/N - NFC.

 

 

Zastosowana bateria jest litowo-jonowa, a pojemność jej ogniwa wynosi 410 mAh. Czas pracy na pełnym naładowaniu powinien oscylować w okolicach jednego dnia. Ładowanie odbywa się za pomocą ładowarki kontaktowej. Czas pełnego ładowania od zera wynosi 1 godzinę i 50 minut.

 

 

 

Dzięki systemowi „One Click” zegarek można łatwo dopasować do sytuacji poprzez szybką i łatwą zmianę paska. W zestawie mamy czarny kauczukowy pasek oraz z emblematem wydarzenia. Aby udoskonalić zestaw każdego fana, Hublot przewidział także dodatkowy pasek w barwach danego kraju.

 

 

 

Sędziowie oprócz wszystkich dostępnych funkcji będą mieli również połączone zegarki z systemem monitorowania linii bramkowej oraz elektronicznym systemem wideo, który śledzi przez cały czas trajektorię lotu piłki. Próbne testy smartwatcha odbyły się dyskretnie podczas Pucharu Konfederacji w 2017 roku.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl