fbpx
2 Maja 2017

Blancpain Villeret 8 Day Week of the Year Large Date - ponadczasowa elegancja

Napisał: Bartosz Marciniak

Jedna z najstarszych zegarkowych manufaktur na świecie, firma – Blancpain stale rozwija swoją kolekcję Villeret dla klientów, którzy uwielbiają ponadczasową elegancję. Tym razem producent zaserwował nam zegarek o pięknych liniach, dwustopniowym pierścieniu, podwójnym okienku datownika oraz emaliowanej tarczy, uzyskanej w procesie wypalania. 

Najnowszy produkt - Villeret 8 Day Week of the Year Large Date, posiada bardzo gustowną tarczę z której możemy odczytać znacznie więcej niż samą godzinę. Podwójne okienko datownika jest sporych rozmiarów. Możemy je znaleźć w pobliżu godziny szóstej. Najbardziej zewnętrzny pierścień na cyferblacie wskazuje nam liczbę tygodni w roku. Powyższe wskazanie jest realizowane za pomocą niebieskiej wskazówki o charakterystycznym dla marki nieregularnym kształcie.

 

W celu zapewnienia wizualnej równowagi oraz poprawienia czytelności, dzień tygodnia również prezentowany jest przy użyciu niebieskiej wskazówki, znajdującej się na dodatkowej subtarczy usytuowanej na godzinie dziewiątej. Zgodnie z kodem marki, logo Blancpain oraz rzymskie cyfry zostały namalowane emalią. Zmiana wskazywanego tygodnia w roku odbywa się wraz z przejściem niedzieli na poniedziałek. Numeracja 1-53 przypomina nam, że niektóre lata mają pięćdziesiąt trzy tygodnie.

 

 

 

Koperta została wykonana z 18 karatowego czerwonego złota, a jej średnica mierzy dokładnie 42 mm. Obudowa wyposażona jest, w opatentowane przez firmę Blancpain, dwa korektory umiejscowione z tyłu koperty, a dokładniej poniżej jej uszu. Dzięki temu stały się one całkowicie niewidoczne, podkreślając tym samym cel firmy, jakim było osiągnięcie najbardziej estetycznie wyglądającego projektu koperty. Rozwiązanie to pozwala również właścicielowi tytułowego modelu na dokonywanie korekt wskazań za pomocą końcówek palców, eliminując konieczność używania specjalnego "rysika".

 

Korektor znajdujący się na godzinie 11 służy do nastawiania dnia tygodnia, podczas gdy jego odpowiednik na godzinie 1 obsługuje tygodnie w roku. Datę ustawiamy tradycyjnie za pomocą koronki. Wodoszczelność koperty jest symboliczna i wynosi 30 metrów.

 

 

 

Motorem napędowym jest manufakturowy kaliber – 3738G2 z automatycznym naciągiem. Mechanizm został uzbrojony w aż trzy bębny sprężyny, gwarantujące ośmiodniową rezerwę chodu, krzemowy włos balansu oraz złote mikrometryczne śrubki regulacyjne. Warto wspomnieć, że włos balansu wykonany z krzemu niesie ze sobą wiele korzyści.

 

Po pierwsze jego niska gęstość czyni go lżejszym, a tym samym bardziej odpornym na wstrząsy. Po drugie jest odporny na negatywne działanie pola magnetycznego i znacznie wpływa na precyzję chodu. Transparentny dekiel ukazuje nam piękny, ręcznie wykończony mechanizm. Mnie najbardziej urzekł złoty wahnik ozdobiony wzorem przypominającym plaster miodu. 

 

 

 

Blancpain Villeret 8 Day Week of the Year Large Date jest kombinacją tradycyjnego rzemiosła oraz innowacyjnego podejścia do zegarmistrzostwa. Zegarek dostępny jest na ręcznie szytym pasku wykonanym ze skóry aligatora, w kolorze ciemnego brązu. Sugerowana cena wynosi około 34300 Euro. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl