5 maj 2017

Julien Tornare nowym CEO firmy Zenith

Napisał: Bartosz Marciniak

Jean-Claude Biver to bez wątpienia najbardziej kreatywny człowiek w branży zegarkowej. Piastuje on funkcję szefa działu zegarkowego w grupie LVMH oraz jest prezesem zarządu marki Zenith. To właśnie on ogłosił ostatnio nominację na nowego dyrektora generalnego (CEO, chief executive officer) manufaktury z Le Locle. Oficjalnie od 1 maja bieżącego roku stanowisko obejmuje pan Julien Tornare. 

 

Julien Tornare jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Genewskim. W 2000 roku dołączył do zespołu Vacheron Constantin gdzie początkowo objął stanowisko szefa szwajcarskiego rynku. Następnie awansował na stanowisko prezesa rynku północnoamerykańskiego. W latach 2009 – 2011 kierował sprzedażą VC na całym świecie. Do ostatnich jego obowiązków należał rozwój rynku azjatyckiego. Zajmował się tym piastując stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Pracę dla marki Vacheron Constantin zakończył w 17 kwietnia 2017 roku. 

 

 

W nowej roli pan Tornare będzie koncentrował się przede wszystkim na ekspansji na rynkach światowych oraz realizowaniu swoich inicjatyw marketingowych.  

 

„Julien posiada olbrzymie, międzynarodowe doświadczenie handlowe w branży zegarmistrzowskiej. Będzie ono miało decydujący wpływ na dalszy rozwój marki Zenith, która cieszy się coraz większym powodzeniem od czasu tegorocznych tagów w Bazylei i premiery nowego modelu - Defy El Primero 21” - tak całą sprawę pokrótce skomentował Jean-Claude Biver. 

 

Życzymy Julianowi dużo sukcesów oraz wytrwałości na nowym stanowisku. Niech firma Zenith rośnie w siłę i nie przestaje zaskakiwać nowymi pomysłami.

epos.info.pl

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

 

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

Poprzedni

Blancpain Villeret 8 Day Week of the Year Large Date - ponadczasowa elegancja

Następny

Hands-On: Casio G-Shock Tough Leather - nowa skóra G-Shock'ów

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com

Dziękuję, już lubię tę stronę.

 

© 2017 Timeandwatches Polska. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Wykonanie: http://mizzo.pl/