fbpx
10 Listopada 2017

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition z manufakturowym mechanizmem

Napisał: Bartosz Marciniak

Nie od dziś wiadomo, że zegarki pochodzące z limitowanej edycji są bardziej pożądane przez entuzjastów zegarmistrzostwa, aniżeli wersje regularne. W szczególności odnosi się to do tych dostępnych jedynie w firmowych butikach. To doskonały sposób aby zaopatrzyć się w produkt nietuzinkowy. Wyjątkowy z kilku względów.

 

Raz, że posiąść go będą mogli tylko najszybsi, oczywiście jeśli seria jest naprawdę mocno ograniczona. Dwa, jego unikatowość będzie nas zdecydowanie wyróżniać z „tłumu”. Zaś dla producenta to dodatkowy zastrzyk „gotówki”. Marka Breitling idąc właśnie tą drogą, zaprezentowała nowy model – Chronoliner B04 Boutique Edition, który zakupić będzie można tylko w monobrandowych butikach. Czasomierz, wyposażony w komplikację drugiej strefy czasowej (24 h), chronograf, ceramiczny, obrotowy pierścień ze skalą 24 – godzinną, służącą do odczytu godziny w trzeciej strefie, jest idealnym kompanem podczas długodystansowej podróży czy lotu.

 

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition | Timeandwatches.pl

 

Nie bez kozery Chronoliner zyskał miano autentycznego zegarka dla kapitana. Coś w tym jest. Teraz nowy model dostępny jest w ekskluzywnej, niebieskiej kolorystyce. Objęła ona pasek, tarczę oraz pierścień - taki „all blue watch”. Moda na niebieską kolorystykę, w ostatnim czasie, wzrosła, dlatego Chronoliner B04 Boutique Edition idealnie wpisuje się w obecnie panujące trendy. Mnie się bardzo podoba, i z chęcią bym go widział na swoim nadgarstku. Oprócz odmiennej kolorystyki, która odróżnia wersję regularną od butikowej, jest również zastosowany mechanizm.

 

Tym razem producent zaimplementował autorski „silnik” - kaliber B04. Został on w całości zaprojektowany oraz wykonany w warsztatach Breitling'a. Werk posiadający certyfikat chronometru COSC, odznacza się wyjątkowo funkcjonalnym systemem drugiej strefy czasowej. Dokonywanie jakichkolwiek ustawień/korekt, odbywa się bez straty precyzji chodu, po wcześniejszym odciągnięciu koronki. Dodatkowo korekta daty następuje automatycznie w obu kierunkach. Mechanizm zapewnia użytkownikowi minimum 70 godzin rezerwy chodu i działa z częstotliwością 28,800 wahnięć na godzinę. Do łożyskowania części ruchomych wykorzystano 47 kamieni syntetycznych.

 

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition | Timeandwatches.pl

 

Rozkład tarczy również uległ delikatnie zmianom. Datownik powędrował na godzinę 4:30. Jasne totalizatory zostały rozmieszczone w układzie 3-6-9, gdzie na godzinie trzeciej oraz szóstej mamy odpowiednio minuty i godziny od funkcji stopera. Na dziewiątej znajduje się mały sekundnik czasu aktualnego. Wskazanie GMT realizowane jest za pomocą wskazówki zakończonej czerwonym grotem. Karbowany, ceramiczny pierścień prezentuje się wyśmienicie, a na jego powierzchni naniesiono skalę 24 godzinną.

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition | Timeandwatches.pl

Dzięki niej możemy odczytać czas w trzeciej strefie czasowej. Ze względu na zastosowany materiał, pierścień jest odporny na zarysowania. Solidna koperta, wykonana ze stali szlachetnej, zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz wodoszczelność do 100 metrów. Jej wymiary to 46 mm średnicy oraz 16,85 mm grubości. Koronka posiada dwie uszczelki, które zabezpieczają mechanizm przed wodą. Od góry obudowy zastosowano szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną. Od spodu kopertę zamknięto pełnym, stalowym deklem ze specjalnie wygrawerowaną inskrypcją.

 

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition | Timeandwatches.pl

 

Nowy model dostępny jest w wersji na gumowym, niebieskim pasku Aero Classic. Wytłoczony na na nim wzór przypomina bransoletę typu – mesh, która brylowała w latach 50 -tych oraz 60- tych. Ogólnie jego jakość stoi na wysokim poziomie, wiem to z autopsji.

 

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition | Timeandwatches.pl

 

Breitling Chronoliner B04 Boutique Edition to doskonała propozycja dla ludzi pragnących się „uzbroić” w coś ciekawego, a zarazem użytecznego. Manufakturowy mechanizm, w tym przypadku, to prawdziwa wisienka na torcie oraz jasny komunikat dla konkurencji, że producent nie spoczywa na laurach. Zegarek został objęty limitacją w ilości 100 sztuk i będzie go można nabyć wyłącznie w firmowych butikach, usytuowanych na całym świecie. Łącznie w pięćdziesięciu punktach.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl