fbpx
14 Marca 2020

HYT SOONOW Drop Three

Napisał: Adam Ciborek

Nowy wariant SOONOW jest już dostępny.

 

 

Dwunastego marca bieżącego roku laboratorium HYT ogłosiło stworzenie nowego modelu. Soonow Drop Three to kolejna odsłona jednego z najbardziej szalonych projektów.

 

Koncept płynącego czasu wprawia w ruch każde kolorowe, małe i duże koło. Miesza ze sobą barwy turkusu, pomarańczy i burgundu czerwonego wina. To mrugnięcie do tych, którzy dojrzą potencjał i zareagują wystarczająco szybko. Inni, którym potrzebne będzie jeszcze mrugnięcie i chwila zastanowienia, najprawdopodobniej będą musieli się zadowolić powidokiem.

 

hyt soonow drop three


Laboranci z HYT są zaznajomieni z przekraczaniem i przesuwaniem granic wewnątrz nowoczesnego zegarmistrzostwa. Jeśli patrząc na Soonow macie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to zachęcam do poznania marki w moim artykule "Historia HYT - Innowacja w płynie". O modelu Soonow także już pisałem - "HYT SOONOW - kiedy cukrowa czaszka inspiruje projektantów".


W przypadku tego producenta, nowe kolory to nie tylko odrobina farby lub barwnika. Tarcza edycji Drop Three jest tytanowa, a barwę zyskała w procesie anodyzowania. Turkus jest płótnem, na które naniesiono burgundową czaszkę. Ta z kolei jest otoczona kapilarą z czarnym i przejrzystym płynem, która "unosi się" nad trasą wytyczoną za pomocą pomarańczowej substancji Super-LumiNova.

 

hyt soonow drop three


Przejrzysta teraźniejszość wypiera mroczną i tajemniczą przyszłość. We wnętrzu tego konkretnego modelu, czarny płyn ustępuje pod naporem bezbarwnego, wskazującego godzinę - takie rozwiązanie producent określa jako inverted. W większości produkowanych modeli to właśnie zabarwiony płyn stopniowo wypełnia kapilarę, by wskazać aktualną godzinę. W jednym z oczodołów znalazło się miejsce na małe wskazanie sekundnika. Także i ono jest zupełnie wyjątkowe - zamiast wskazóweczki obraca się dysk z napisami soon i now.


Koperta - jej kształt i wielkość oraz mechanizm pozostały niezmienione względem poprzednich edycji. Wymiary to 48,8 milimetra średnicy i potężne 20,08 milimetra grubości. Kaliber to ręcznie nakręcana konstrukcja, której zapas energii pozwala na 65 godzin autonomii. Zgodnie z dotychczasowym modus operandi firmy, werk został wykończony tradycyjnymi metodami zdobniczymi. Można na nim dojrzeć Pasy Genewskie i fazowanie krawędzi płyt i mostów.

 

Powstanie pięć egzemplarzy SOONOW Drop Three. Pięć kampowych zegarków z tarczami zdobionymi przez czaszkę, wywołującą raczej uśmiech zamiast strachu.

 

hyt soonow drop three


Trzecia edycja Soonow doskonale oddaje dzisiejszy świat - ten zegarek to kolorowy mariaż nauki i sztuki użytkowej. Jego siła leży w tym, że zakorzeniono go w filozoficznej koncepcji płynącego czasu - godziny mijają płynnie, a wkrótce niepostrzeżenie zmienią się w teraz. Jednocześnie, awangardowe rozwiązania i kolorystyka roztaczają obiecującą wizję przyszłości modeli od HYT.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl