fbpx
10 Stycznia 2020

Casio G-Shock Mudmaster i Rangeman, na czarno

Napisał: Łukasz Adamski

Na stronie internetowej firmy Casio pojawiła się informacja o dwóch nowych modelach z linii G-Shock.

 

Japoński producent poinformował o rozszerzeniu serii Master of G o dwie nowe referencje. Do linii wytrzymałych i odpornych zegarków z licznymi funkcjami dołączają dwa, niemal całkowicie czarne. Wyposażone w zestawy czujników pozwalają skutecznie obserwować wiele parametrów.

 

Casio G-Shock Mudmaster i Rangeman, na czarno

 

 

Pierwszy z duetu - Casio Mudmaster GGB-100-1B - ma cztery czujniki, dzięki którym można sprawdzić wskazania kompasu, aktualne ciśnienie, temperaturę oraz zmierzyć ilość przebytych kroków. Czas wskazywany jest za pomocą wskazówek i wyświetlaczy. Model jest pyło i błoto odporny, co zawdzięcza technologii Carbon Core Guard. Koperta składa się z trzech warstw z pierścieniem lunety z włókna węglowego. Lekka i trwała koperta wyposażona jest w dodatkową, żywiczną osłonę dekla, zapewniającą szczelność całości. Dwukierunkowa komunikacja ze smartphonem realizowana jest przez Bluetooth.

 

GW9400 1B hd

 

Dzięki specjalnej aplikacji zegarek sam w razie potrzeby wprowadza korektę wskazań oraz potrafi nastawić się na właściwy czas i datę w niemal każdym miejscu na planecie. Wymiary opisywanego Casio G-Shock Master of G Mudmaster to 19,3 x 52,9 x 55,4 milimetra.

 

Drugie odświeżone Casio- Rangeman, pozbawione jest wskazówek. Wszystkie informacje przekazywane są za pomocą wyświetlaczy. Ten model wyposażono w trzy czujniki, które dają możliwość obserwowania temperatury, głębokości i kompasu. Jego konstrukcję wzmocniono znacznie bardziej niż w zwykłych modelach z serii G-Shock, co zaowocowało jeszcze lepszą ochroną przed wstrząsami, błotem i pyłem.

Dodatkowo zegarek jest ładowany solarnie, wskazuje wschody i zachody słońca, oferuje pomiar czasu z użyciem jednego przycisku, a także synchronizację wskazań z sygnałem czasu z zegarów atomowych. Wymiary opisywanego Casio G-Shock Master of G Rangeman to 18.2 x 53.5 x 55.2 milimetra.

Oba modele oczywiście wyposażono w szereg innych dodatków, takich jak podświetlenie, którego długość można regulować i które może aktywować się automatycznie, stoper, pełny kalendarz, odliczanie, czas światowy czy budziki.

 

Casio G-Shock Mudmaster i Rangeman, na czarno

 

Na stronie internetowej g-shock.com podano ceny tych nowości. Pierwszy wyceniono na 380 dolarów, drugi na 330 dolarów. To o 30 dolarów więcej niż dotychczas oferowane modele, które w Polsce kosztowały 1290 i 999 złotych. Różnica w cenie w dolarach wskazuje, że nowości, gdy dotrą nad Wisłę, będą odrobinę droższe niż warianty bazowe. Zegarki Casio z serii G-Shock Master of G to sprzęt dla osób potrzebujących sprawdzonego i odpornego narzędzia podczas pracy, na przykład w lesie lub terenie górzystym. Ich zaawansowane funkcje i odporność sprawią, że będą służyły przez wiele lat. Mogą się też stać modnym dodatkiem, dla osób chcących zaakcentować swoje zainteresowania lub charakter.

 

 

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski

W ogólniaku moi kumple rysowali na marginesach zeszytów miecze, siekiery i nieudolne imitacje logo zespołów metalowych. Też je rysowałem, a obok nich dziesiątki okręgów. Niektóre stawały się pieczęciami królewskimi, inne udawały felgi samochodów, a jeszcze inne zegary i budziki. Królem nie zostałem, samochodem owszem jeżdżę, jednak zegarki stały się moim hobby.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl