fbpx
20 Czerwca 2019

Chopard Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch

Napisał: Bartosz Marciniak

Od przeszło dwóch lat firma Chopard jest oficjalnym sponsorem i chronometrażystą corocznego wyścigu California Mille. Uczestnicy przemierzają 1000-milową (ok. 1500 km) trasę przebiegającą przez malownicze drogi północnej Kalifornii. Czterodniowa impreza jest hołdem dla włoskiego wyścigu Mille Miglia, który odbywał się w latach 1927-1957.

 

Aby uczcić stosunkowo nowe partnerstwo, manufaktura Chopard przygotowała okolicznościowy zegarek o niezwykle długiej nazwie — Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch.

 

 Chopard Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch

 

Nowy członek "elitarnej rodziny” na wyposażeniu ma polerowaną stalową kopertę o średnicy 42 mm. Jej wielkość jest bardzo sensowna, biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy zegarków o zacięciu sportowym. Pomimo braku różnorodności w wykończeniu jej powierzchni, obudowa prezentuje się bardzo dobrze.

 

 

Oczywiście nie zabrakło sporej koronki i dwóch przycisków, od chronografu, nawiązujących swoim kształtem do tłoków, jakie pracują w silniku spalinowym. Wszystko wygląda estetycznie, a to przecież najważniejsze. Koperta odznacza się 50-metrową wodoszczelnością. To trochę mało, producent mógł pokusić się, chociaż o te 100 metrów. 

 

 Chopard Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch

 

Tarcza to również udany projekt. Najbardziej charakterystyczną na cyferblacie rzeczą jest czerwony pasek usytuowany w dolnej części. Jest to nawiązanie do flagi stanowej Kalifornii. Srebrzysta „twarz” zegarka posiada na swojej powierzchni cyfry arabskie, totalizatory rozmieszczone w układzie 3-6-9, datownik na godzinie 4:30 oraz zieloną skalę tachymetryczną. 

 

Co do datownika, to projektantom niezbyt udało się go wkomponować w całość, ponieważ „przerywa” on czerwony pasek. Jak dla mnie można było pominąć ten indykator. O wiele lepiej by to wyglądało. Układ wskazań zabezpiecza szkło szafirowe.

 

 Chopard Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch

 

Wskazówki w ruch wprawia najprawdopodobniej ETA 2894-2, która legitymuje się 42-godzinną rezerwą chodu i certyfikatem chronometru COSC. Co prawda werk nie został oznaczony przez markę, ale patrząc się na poprzednie modele z serii Mille Miglia można wnioskować, że to właśnie ta jednostka napędowa została umieszczona w kopercie. Mechanizm widoczny jest przez transparenty dekiel, na którym widnieje flaga Kalifornii, numer limitacji oraz parametry wodoszczelności.

 

 

Nowy model Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch dostępny jest na skórzanym brązowym pasku z gumowym podszyciem. Taki zabieg znacznie poprawia komfort użytkowania, w szczególności w takie upały, z jakimi przychodzi nam się teraz zmierzać. 

  Chopard Mille Miglia Classic Chronograph California Mille Edition Watch

 

Podsumowując, nowy wypust urzeka swoją prostotą i wysoką estetyką, powodując, że ma się do czynienia z wyjątkowo urokliwym zegarkiem z kolekcji Mille Miglia. Czasomierz powstał w ilości jedynie 29 sztuk, a jego cenę ustalono na poziomie 6 590 amerykańskich dolarów. Cena nie uwzględnia podatków w Polsce.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl