fbpx
30 Listopada 2019

Citizen Promaster - edycja limitowana dla Startego Kontynentu

Napisał: Adam Ciborek

Niektóre spośród najlepiej rozpoznawalnych zegarków marki Citizen, w tym także te do nurkowania, należą do rodziny Promaster. Japoński producent zaprezentował właśnie dwie specjalne edycje.

 

Znaczna większość oferty to wyroby z mechanizmami na baterię lub zasilane energią słoneczną.  Od kilku sezonów w portfolio znajdują się też rozwiązania wykorzystujące GPS. Mimo wielu nowoczesnych rozwiązań, firma wytwarza też klasyczne, mechaniczne kalibry. 

 

Citizen Promaster 50th Anniversary

 

W specjalnej edycji skierowanej na rynek Europejski klientom do wyboru oddano dwa modele. Okazja, w związku z którą je przygotowano to pięćdziesiąta rocznica pojawienia się marki na rynku europejskim. Ich cechą wspólną jest szata graficzna - mają czarne tarcze oraz czerwono-czarne pierścienie, pozwalające obserwować czas nurkowania.

 

Citizen Promaster 50th Anniversary

 

Jeden wyposażono w kaliber Citizen/Miyota 8023 z automatycznym naciągiem sprężyny. W okienku przy godzinie trzeciej prezentowany jest dzień tygodnia i dzień miesiąca. Rezerwa naciągu to około 45 godzin. Klasyczny fason zegarka nurkowego wyróżnia koronka przeniesiona na lewy bok koperty, w okolice indeksu godziny 8 oraz czerwona wskazówka godzinowa. Obudowa ma średnicę 42 milimetrów.

 

Citizen Promaster 50th Anniversary

 

Promaster Marine Super Titanium to wariant dla osób ceniących osiągnięcia technologiczne Japończyków. Wewnątrz pracuje ten sam sprawdzony kaliber. Dzięki temu z tarczy, poza godzinami, minutami i sekundami, można odczytać też dzień tygodnia i dzień miesiąca.

 

 

Wskazówka sekund jest czerwona. Koperta o średnicy 44,3 milimetra wykonana została z tytanu, wykończonego autorską powłoką, mającą zapewnić odporność na zarysowania. Każdy, kto używał tytanowego, nie drogiego zegarka wie, jak istotna może być taka powłoka.

 

Citizen Promaster 50th Anniversary

 

Nowe propozycje są tanie, solidne i mogą okazać się świetnym wyborem przy kompletowaniu ekwipunku na wyprawę nurkową. Oczywiście, nie zastąpią profesjonalnych urządzeń, jednak na pewną będą świetnie je uzupełniały. Zegarki objęto limitacją - po tysiąc sztuk każdy. Cena modelu z klasycznym werkiem to niewiele ponad 800 złotych. Z kolei wariant tytanowy to wydatek niespełna 1500 złotych.

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl