fbpx
4 Sierpnia 2019

G-Shock GA-140 - dla tych, którzy wiedzą co łączy ołówek i kasetę magnetofonową.

Napisał: Adam Ciborek
W czasach wszechobecnej reklamy opartej na nostalgii, również producenci zegarków sięgają po ten “chwyt”. Dotyczy to nawet bardzo luksusowych firm - wiele razy prezentowaliśmy zegarki inspirowane przeszłością. 
 
W te wakacje, z drugiego bieguna ekskluzywności, Casio macha do swoich klientów flagą z wielkim napisem “Pamiętamy lata 90-te”.
 
 
Casio G-Shock GA-140
 
Nowe zegarki należą do podstawowej, a zarazem najtańszej serii G-Shock’ów z dużymi obudowami i analogowo-cyfrowymi wskazaniami. Modele GA-140, bo o nich mowa, mają być uzupełnieniem do obecnych od lat GA-100 i GA-110.
 
 
Casio G-Shock GA-140
 
Tarcze są asymetryczne, a podstawowe wskazanie czasu można łatwo odczytać dzięki dużym ażurowym wskazówkom o grotach w kształcie strzałek. Dwa główne wyświetlacze znajdują się przy godzinach 12 i 6. W górnej połowie tarczy, na linii tworzonej przez indeksy 10 i 2 znalazł się “tor”, którego kolejne kwadraciki zapełniają się w miarę odmierzania setnych części sekundy.
 
 
 
U dołu, na linii wyznaczonej przez indeksy 8 i 4 umieszczono cztery podobne kwadraciki, służące do oznaczania włączonych funkcji. Tuż obok indeksu godziny 3, umieszczono wskazówkę pozwalającą sprawdzić przybliżoną prędkość na zaprogramowanym dystansie.
 
Casio G-Shock GA-140
 
 
Do sprzedaży wprowadzono pięć wariantów. Jeden z nich ma negatywny wyświetlacz LCD, co znaczy, że ma czarne tło a wyświetlane informacje są jasne. Z doświadczenia wiem, że tego typu prezentacja nie zawsze jest czytelna, za to świetnie wygląda. Pozostałe mają klasyczne LCD.
 
Casio G-Shock GA-140
 
Nowe referencje to GA-140-1A1, który jest czarny, ma szare liternictwo i negatywny wyświetlacz; GA-140-1A4 czarny z akcentami czerwieni, pomarańczu i zieleni; GA-140-2A niebieski z beżowymi czcionkami i zabarwionymi na niebiesko wyświetlaczami; GA-140-4A czarny z czerwonym paskiem i takimi akcentami w bezelu i wyświetlaczach oraz GA-140-6A cały fioletowy z pomarańczowymi napisami i fioletowymi LCD.
 
 
Casio G-Shock GA-140
 
Funkcje są standardowe dla tej rodziny - wieczny kalendarz, wskazanie czasu światowego, stugodzinny stoper do 1/100 sekundy, odliczanie, 5 alarmów z drzemką, wskazanie przybliżonej prędkości, auto-podświetlanie. Zegarek będzie pracował około 2 lat bez wymiany baterii.
 
Casio G-Shock GA-140
 
Obudowa ma wymiary 55 x 51,2 x 16,9 milimetra. Waży około 72 gramy i jest wodoszczelna do 200 metrów. Najważniejsza właściwość to wstrząsoodporność.
 
 
 
Nostalgia jest ukryta w nawiązaniu do produkowanych przez japończyków przenośnych odtwarzaczy muzycznych, elementów zestawów stereo i keyboardów. Nie umiem powiedzieć czy tak jest faktycznie, bo na “klawiszach” nie gram, a do odtwarzania kaset i płyt, o których lepiej zapomnieć, używałem oryginalnych Walkman’ów, czyli wyrobów konkurencji. 
 
 
Casio G-Shock GA-140
 
G-shocki z linii GA-140 są już dostępne u dystrybutorów w cenie około 450 złotych. Jeśli w czasie upałów nie wydaliście wszystkich złotych monet na lody rzemieślnicze i kraftowe piwo, to możecie zadać szyku na bulwarach w nowym zegarku. Ja chętnie kupię jeden z nowych wariantów, żeby wsparł mojego GA-100 w znojach codzienności.
 
Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl