fbpx
3 Marca 2017

Eterna KonTiki Bronze Manufacture Limited Edition - limitowany model w kopercie z brązu

Napisał: Bartosz Marciniak

W tym roku mija dokładnie 70 lat od historycznej wyprawy norwega – Thora Heyerdakl'a. To właśnie ten mężczyzna wraz z pięcioma kompanami dokonali niemożliwego - w ciągu 101 dni przepłynęli na tratwie 8000 km przez Ocean Spokojny. Tratwę nazwano „Kon-Tiki”. Dziś można ją oglądać w muzeum Kon-Tiki w Oslo. 

Z tej wyjątkowej okazji Eterna przygotowała specjalną wersję swojego kultowego modelu do nurkowania - KonTiki Bronze Manufacture Limited Edition w kopercie wykonanej z brązu, o bardzo odważnym wyglądzie. Dodatkowym atutem jest manufakturowy mechanizmu. 

 

 

Brąz jest doskonale znanym materiałem w zegarmistrzostwie. Sądząc po tym ilu producentów ponownie zaczęło po niego sięgać, można pokusić się o stwierdzenie, że przeżywa swoją drugą młodość. Niestety nie jest to łatwy materiał do „aranżacji”, jednak Eterna zaserwowała go w wyjątkowo przystępnym wydaniu. Koperta wykonana ze wspomnianego materiału ma średnicę wynoszącą 44 mm i grubość ponad 14 mm.  Karbowana koronka z widocznym na jej powierzchni logotypem marki również powstała ze stopu miedzi i cyny. Obudowa może pochwalić się wysoką klasą wodoszczelności, wynoszącą 200 metrów.  Jednokierunkowy, obrotowy pierścień lunety, na którym zaimplementowano skalę ze wskaźnikiem do dekompresj, również uformowano z brązu. Taki wskaźnik jest swego rodzaju systemem awaryjnym dla profesjonalnych komputerów, które są używane podczas zanurzania. Wskazuje on jak długo nurek może pozostać pod wodą bez konieczności dekompresji.    

 

 

Jak każdy "diver" , tak i ten charakteryzuje się ponadprzeciętną czytelnością. Trójkątne indeksy godzinowe idealnie kontrastują z czarną, gradientową tarczą oraz pozłacanymi wskazówkami. Indeksy oraz wskazówki (godzinowa i minutowa) zostały wypełnione wysokiej jakości substancją luminescencyjną. Bardzo widowiskowym rozwiązaniem jest logo wkomponowane w indeks godzinowy umieszczony na dwunastej. Ogólnie tarcza jest bardzo prosta i pozbawiona datownika. 

 

Nowy model wyposażono w manufakturowy mechanizm – kaliber 3902A, który może się poszczycić 65 godzinną rezerwą chodu, automatycznym naciągiem oraz łożyskowaniem kulkowym wahnika. Werk powstał na bazie modułowego kalibru 39, który zaprezentowano po raz pierwszy w 2012 roku. 

Model KonTiki Bronze Manufacture Limited Edition zwieńczony jest wodoodpornym, brązowym skórzanym paskiem, zapinanym klasycznie na sprzączkę. Klamra wykonana z brązu świetnie koresponduje z pozostałymi elementami. Powstanie tylko 300 sztuk tego charaktkrsytcznego czasomierza. Kwota jaką trzeba przeznaczyć na ten model to 2690 Euro.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl