fbpx
18 Listopada 2017

Georges Kern rezygnuje z pracy w Richemont Group!

Napisał: Bartosz Marciniak

Do zaskakującego wydarzenia doszło w grupie Compagnie Financière Richemont SA – szwajcarskim holdingu, działającym w branży dóbr luksusowych. Przedsiębiorstwo poinformowało o nieoczekiwanej rezygnacji pana Georges'a Kern'a - szefa działu zegarków i marketingu. Oprócz wspomnianych funkcji pan Kern był również odpowiedzialny za dział cyfrowy. 

 

Jest to sytuacja rzadko spotykana, aby ktoś zrezygnował z dnia na dzień, z tak odpowiedzialnego stanowiska. Dla osób niewtajemniczonych, grupa Richemont SA posiada w swoim portfolio takie marki, jak np. Vacheron Constantin, Cartier, Piaget, Officine Panerai, IWC Schaffhausen, A. Lange & Söhne czy Roger Dubuis. Została powołana do życia w 1988 roku, a jej siedziba mieści się w Bellevue. 

 

 

Nagłe odejście Georges Kern to wielka strata dla przedsiębiorstwa. W związku z zaistniałą sytuacją spółka wydała krótkie oświadczenie, w którym pisze: 

 

Richemont z przykrością ogłasza rezygnację ze skutkiem natychmiastowym pana Georges Kern. Pan Kern był szefem działu zegarkowego, marketingowego oraz cyfrowego. Odstąpił od Komitetu Wykonawczego oraz Komitetu Zarządzającego Grupą, i nie będzie już kandydował do zarządu - Compagnie Financière Richemont SA, podczas najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

 

O komentarz pokusił się również prezes spółki, pan Johann Rupert: 

 

Georges'owi złożono ciekawą propozycję, aby został przedsiębiorcą. Miał bardzo udaną karierę w IWC Schaffhausen, więc życzymy mu wszystkiego dobrego.”

 

Grupa stwierdziła również, że wszelkie inicjatywy zegarmistrzowskie będą dalej rozwijane. Warto nadmienić, iż Pan Kern był postrzegany przez ludzi z branży, jako potencjalny kandydat na stanowisko CEO. Tym bardziej dziwi jego decyzja. 

 

W zagranicznych mediach pojawiły się spekulacje na temat tego, że Kern kupił udziały firmy Breitling i zamierza pomóc marce wspiąć się jeszcze wyżej. Z większą ilością informacji wrócimy wkrótce.  

 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl