fbpx
13 Lutego 2018

Hublot Big Bang Unico TMT - uhonorowanie kariery Floyda Mayweathera Jr.

Napisał: Bartosz Marciniak

Floyd Mayweather Jr. to bez wątpienia jedna z największych gwiazd w historii boksu zawodowego. Już samo jego nazwisko elektryzuje miliony fanów z całego świata, nie mówiąc o walkach, które w jego wykonaniu były wspaniałym pokazem nadzwyczajnych umiejętności wypracowanych latami ciężkich treningów.

 

W szczególności, jeśli chodzi o defensywę, którą opanował do perfekcji. Popularny „Money” może pochwalić się dwunastokrotnym mistrzostwem świata i to w pięciu kategoriach wagowych! Jednak najbardziej imponującą rzeczą jest jego bilans walk wynoszący 50-0.

 

 

Floyd jest pierwszym pięściarzem w historii, któremu udało się to osiągnąć. Oczywiście, jak łatwo jest się domyślić, za wynikami poszły również niewyobrażalnie ogromne pieniądze. Właśnie dlatego amerykański bokser słynie z bardzo wystawnego życia i zamiłowania do pięknych kobiet, ultradrogich samochodów oraz zegarków.

 

 

Genewska manufaktura Hublot w 2015 roku postanowiła wciągnąć byłego zawodnika w swoje szeregi z jasnych względów — gigantycznej popularności i charyzmy. Floyd Mayweather Jr. wydaje się być idealnym ambasadorem dla firmy słynącej z mistrzowskiego marketingu. Wspólnie z włodarzami marki zaprezentował ostatnio w Las Vegas dwa czasomierze poświęcone swojej osobie. Są to modele Big Bang Unico TMT. Tajemniczy skrót TMT oznacza „The Money Team” i widoczny jest na sportowych ubraniach zawodnika.

 

 

Oba zegarki idealnie odzwierciedlają osobowość Floyda i jego zamiłowanie do drogich przedmiotów. Nie zabrakło złota, diamentów oraz niepowtarzalnego stylu. Pierwszym z nich jest czasomierz dysponujący 45 mm kopertą wykonaną z włókna węglowego, zawierającego dodatkowo złote okluzje.

 

 

Wodoodporną do 100 metrów obudowę zestawiono z czarnym paskiem wykonanym z kauczuku oraz skóry cielęcej, udekorowanej wąską skórzaną wstawką z Pytona oraz złotymi ćwiekami. Całość nawiązuje do motywu spodenek, w jakich Floyd wystąpił podczas ostatniej swojej walki z Conorem Mcgregorem. Zapięcie zatrzaskowe wykonano z włókna węglowego oraz tytanu.

 

 

Tarcza to konstrukcja dobrze znana z innych modeli Big Bang Unico. Na szkieletowej, zmatowionej powierzchni znajdują się indeksy, wskazówki, totalizatory w układzie 3-9, oraz napis TMT w kolorze złotym. Wszystko kolorystycznie idealnie do siebie pasuje, zapewniając ładny kontrast dla oka. Ta wersja została przygotowana w ilości 90 sztuk.

 

 

Drugi czasomierz posiada, pod względem wymiarów, parametrów i wyglądu, bliźniaczą kopertę. Została ona wykonana z 18-karatowego złota o oznaczeniu 3N. Przyozdobiono ją znaczną ilością diamentów. Sam pierścień wysadzono 48 sztukami o szlifie bagietowym. Oprócz tego na kopercie zaimplementowano 176 sztuk diamentów o łącznej masie 1,20 karata.

 

 

Rozkład układu wskazań na tarczy jest identyczny. Jedyną różnicą są widoczne na jej powierzchni diamenty. Łącznie jest ich 202 sztuk o masie 0,849 karata. Takie właśnie kompozycje „Money” lubi najbardziej. Pasek zgodny jest z pierwszym wariantem. Model powstał w ilości zaledwie 10 sztuk i jest znacznie droższy od „karbonowego” brata. Łącznie do sprzedaży trafi 100 sztuk.

 

 

Elementami wspólnymi dla obydwóch zegarków są transparentne dekle z napisem „TBE” - The Best Ever, szkła szafirowe oraz mechanizm napędzający wskazówki. Jest nim manufakturowy kaliber HUB1242 Unico z kołem kolumnowym, funkcją flyback i automatycznym naciągiem. Werk legitymuje się 72-godzinną rezerwą chodu, a do jego złożenia wykorzystano 330 poszczególne części. Pracuje on ze standardową w obecnych czasach częstotliwością 4 HZ.

 

 

Reasumując marka Hublot idealnie odzwierciedliła charakter Floyda Mayweathera Jr. w swoich najnowszych wyrobach. Zegarki emanują wręcz bogactwem oraz luksusem. Są skierowane głównie do bardzo bogatych fanów sportowca oraz osób lubiących luźniejszy styl.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl