fbpx
18 Listopada 2023

TAG Heuer Carrera Skipper

Napisał: Adam Ciborek

W 1983 roku TAG Heuer wypuścił na rynek krótką serię "pilotażową" zegarków dla żeglarzy “Skipper”. Dziś model powrócił, nowoczesny i wierny oryginałowi.

 

Pierwsze zegarki Carrera od Heuera ujrzały światło dzienne w 1963 roku. Dość szybko na jej bazie powstawały różne modele, w tym wyposażone w tarczę dla żeglarzy, tak zwane “Yachting dial”. Wyróżniały je subtarcze minut zliczanych przez stoper - były one dwukolorowe.

 

Premierowy model Skipper, powstały od A do Z jako zegarek na jacht, trafił do sprzedaży 40 lat temu, w 1983 roku. Pierwsza, bardzo krótka seria tego zegarka korzystała z koperty Carrery, którą później zastąpiono tą znaną z modelu Autavia.

 

Dziś, marka TAG Heuer “wskrzesza” jeden ze swoich “legendarnych” modeli. Najnowszy TAG Heuer Carrer Skipper korzysta z nowoczesnej, wodoszczelnej do stu metrów, obudowy Carrery zainspirowanej modelem z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Zegarek ma 39 milimetrów średnicy, jego lug to lug to 46 mm, a grubość 13,9 mm.

 

Na nadgarstku trzyma się dzięki materiałowemu paskowi w kolorze niebieskim, który zapina się stalowym zapięciem bransoletowym z logo marki.

 

TAG Heuer Carrera Skipper CBS2213FN6002 wristshot

 

Niebieska tarcza o ciekawych, nakładanych indeksach, ma kontrastujące subtarcze. Po prawej stronie tarcza odliczania 15 minut, które odmierzane są przez uruchomiony stoper. Wykończono ją trzema kolorami - zielonym, seledynowym i pomarańczowym. Po lewej stronie znalazła się subtarczka godzin, cała w kolorze seledynowym.

 

Mechanizm TH20-06 oferuje dwukierunkowy automatyczny naciąg, który uzupełnia osiemdziesięciogodzinny zapas energii.

 

Wszyscy zainteresowani zakupem powinni odwiedzić pobliski butik oferujący zegarki TAG Heuer. Producent zapowiedział, że pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży jeszcze w lipcu bieżącego roku. Ich sugerowana cena detaliczna, czyli nie uwzględniająca lokalnych podatków i kursów walut, to 6600 CHF.

 

Zegarki TAG Heuer Carrera Skipper można wyszukać po numerze referencyjnym CBS2213.FN6002.

 

TAG Heuer Carrera Skipper Dial

 

Jeśli podoba Ci się to, co robię na Timeandwatches.pl, postaw mi kawę! :)


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl