fbpx
11 Sierpnia 2017

Roger Dubuis Excalibur Spider Skeleton na Pole Position

Napisał: Adam Ciborek

Marka Roger Dubuis nieprzerwanie rozwija kolekcję Excalibur Spider Skeleton. Właśnie zaprezentowała nowe warianty wykończenia. To trzy mocne modele, łączące charakterystyczną, szkieletową konstrukcję z designem rodem z bolidów wyścigowych.

Nowości inspirowane są supersamochodami i podążają za hasłem firmy - “Odważ się być rzadkim”. Do ich wykończenia użyto nowoczesnych materiałów, które przesuwają dotychczasowe granice wytrzymałości i wydajności. Ponieważ marka Roger Dubuis nigdy nie idzie na skróty, najnowszy Excalibur Spider Double Flying Tourbillon, nawiązuje do specyficznej stylistyki najszybszych samochodów świata. Najnowszy w portfolio mechanizm RD105SQ, z dwoma tourbillonami, jest  otoczony kolorem pomarańczowym. Ten sam kolor wypełnia osłonę koronki i wyraźne przeszyciach paska. 

Kaliber wskazuje minuty i godziny, a także sekundy i rezerwę naciągu. Wskazówki są czarne, a ich groty czerwone. Zastosowano w nich substancję świecącą. Sekundy odczytać można ze wskazówek wkomponowanych w klatki tourbillonów, o kształcie krzyży maltańskich. Rezerwa naciągu została zaś zaprezentowana na wielokolorowym wskaźniku, tuż obok indeksu godziny 9. To tęczowe rozwiązanie nawiązuje do wskaźników paliwa w bolidach. W pełni nakręcona sprężyna w bębnie zapewnia około 52 h pracy mechanizmu.

 

 

Koperta w tym modelu ma 47 milimetrów średnicy, a jej grubość to 14,95 milimetra. Została wykonana z tytanu, wykończonego czarną powłoką DLC. Pasek skomponowano z czarnej gumy i skóry cielęcej. Ten wariant powstanie w 28 egzemplarzach. Pierwszy z dwóch Excalibur’ów - Spider Automatic Skeleton, ma kopertę odrobinę mniejszą niż model z pomarańczowymi wykończeniami. Ma ona średnicę 45 milimetrów. Do jej wykonania posłużono się wielowarstwowym włóknem węglowym i tytanem. Żłobkowaną lunetę, przygotowano z osiemnasto karatowego złota w kolorze różowym. Koronka to połączenie złota i czarnej gumy. Wskazówki zakończone są złotymi grotami z wypełnieniem z substancji luminescencyjnej. Zegarek zaprezentowany został z paskiem o gumowej warstwie spodniej, a wierzchniej wykonanej ze skóry cielęcej. Guma i skóra są czarne, zaś przeszycia szare.

Silnik tego modelu to opisywany już przeze mnie werk o oznaczeniu RD820SQ. Posiada on automatyczny naciąg sprężyny realizowany przez mikro-rotor. Wskazuje godziny i minuty. Więcej informacji o tym kalibrze możecie Państwo przeczytać - tutaj. Producent zapowiedział przygotowanie 88 sztuk tej edycji.

 

 

Trzecia z nowych odsłon to ponownie Excalibur Spider Automatic Skeleton, jednak jego koperta powstała w przeważającej części z osiemnasto karatowego złota w kolorze różowym. Uzupełnieniem szlachetnego kruszcu jest tytan, z którego wykonano pierścień lunety. Szkieletowana tarcza i flansza z podziałką minutową to połączenie czerni i różowego złota. Pasek, podobnie jak w pozostałych wariantach, jest dwuczęściowy - powstał z czarnej gumy i szarej skóry cielęcej. Także i tu, zastosowany został mechanizm RD820SQ. Ten model również powstanie w krótkiej serii 88 egzemplarzy.

Marka Roger Dubuis przyzwyczaiła swoich klientów do tego, że jej wyroby spełniają wymagania Pieczęci Genewskiej. Wszystkie trzy zaprezentowane wyroby są nią certyfikowane. Genewska manufaktura eksploatuje koncept Spider Skeleton. Każda kolejna wariacja wnosi do rodziny coś nowego, dzięki czemu wyroby nie są monotonne. Nawiązania do superszybkich samochodów są doskonale widoczne, a klasyczne rzemiosło idzie w parze z osiągnięciami wprost z laboratoriów. 

Opisywana trójka zdobywa pozycję lidera w klasie superzegarków dla indywidualistów.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl