fbpx
13 Lutego 2021

Walentynki Timeandwatches Edyszyn

Napisał: Adam Ciborek

Miłość w czasach zarazy. Miłość jest w powietrzu, słońce zostaje zaćmione gigantycznym lizakiem w kształcie serca, rekordy wyświetleń biją komedie romantyczne, zaś oportuniści, samotni i single z wyboru "walą tynki" w postach i relacjach w mediach społecznościowych. 

 

Jest pięknie, nadzwyczaj słodko i bardzo czerwono. Zostaliście ostrzeżeni - zaraz przeczytacie o zegarkowych walentynkach. 

Założenia - święto zakochanych dotyczy dwóch osób. Oczywiście poruszamy się po gruncie rozrywkowego artykułu, więc sprawa jest mocno uproszczona - wybrałem pary zegarków, które mogłyby stać się sygnałem, że ona i on są w jakiś sposób połączeni.  

Na pytanie czy istnieje podział na zegarki męskie i damskie, odpowiem "tak, jednak to w sumie nic nie znaczy, ponieważ jest indywidualnym wyborem". 

Definicje zegarka damskiego, męskiego, a nawet pary są znacznie szersze niż może się wydawać, jednak ja nie mam zamiaru pisać na ten temat rozprawy. Są tematy, w których się nie wypowiadam, bo mam świadomość, że moja wiedza nie jest wystarczająca. 

Wyboru zestawów dokonałem absolutnie losowo, bez żadnego klucza, ani sympatii (poza jednym). Czy trafnie lub inspirująco? Nie mam pojęcia.  

Rolex Oyster Perpetual timeandwatches.pl

 

 

Klasyka

 

Mocne otwarcie - jedną z wiodących marek, oferujących zegarki dla par jest Rolex. Właściwie to mógłbym umieścić tu po prostu zdjęcie modeli Oyster Perpetual w dwóch rozmiarach i przejść do następnego akapitu. 

Warto jednak pochylić się nad sprawą na odrobinę dłuższą chwilę. Prostota podstawowego modelu jest nieakceptowalna? Nie ma problemu - w linii Datejust można znaleźć zegarki stalowe, złote, wykonane z dwóch metali, wysadzane diamentami. 

 

Rolex Datejust timeandwatches.pl

 

Można zdecydować między kilkoma rozmiarami kopert - 31, 34, 36, 41 milimetrów. Kolorów tarcz przygotowano kilkanaście, a jeśli te wszystkie elementy nie powodują paraliżu decyzyjnego, to w tej rodzinie można znaleźć trzy wzory bransolet - Oyster, Jubilee i President. 

 

Rolex Datejust timeandwatches.pl

 

Zapomniałabym - lunety mogą być gładkie, inkrustowane lub ząbkowane. 

Z pewnością by wybrać najlepszy duet, można spędzić nad katalogiem całe walentynki. 

 

roger dubuis excalibur spider pirelli timeandwatches.pl

 

 

Hi-tech

 

Podział na zegarki damskie i męskie nie ma dziś najmniejszego sensu, to już ustaliłem we wstępie. Doskonale rozumie to ekipa żująca opony o miękkiej mieszance, zapijając je koktajlem z paliwa i adrenaliny. Sporo jest firm skupionych na wykorzystaniu supernowoczesnej technologii do produkcji zegarków lecz jedna wyróżnia się konsekwencją w byciu ekstrawagancką. 

 

roger dubuis excalibur spider pirelli timeandwatches.pl

 

Dzięki ekstremalnym wysiłkom działu R&D w zintegrowanej, genewskiej manufakturze Roger Dubuis, na salony wjechały nowe Excalibur Spider i Excalibur Spider Pirelli. Wyglądają podobnie do poprzednich osiemdziesięciu trzech edycji, a jednak się od nich różnią. 

Producent zaproponował mniejszy rozmiar koperty - 39 milimetrów, co czyni wszystkie ujawnione warianty zegarkami doskonałymi zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. 

 

 

Roger Dubuis Excalibur Spider 39 mm  timeandwatches.pl

 

Jeśli któraś z połówek pary zapragnie nosić większy model, to nie ma problemu - modele o średnicy 45 milimetrów świetnie pasują do tych mniejszych. 

 

certina ds action diver timeandwatches.pl

 

 

Zanurzenie

 

Certina DS Action Diver jest obecna na rynku od lat. Ostatnia generacja miała 43 milimetry średnicy i była adresowana do mężczyzn poszukujących czegoś sportowego. Oferowała zgodność z normą ISO dla zegarków do nurkowania, a także mechanizm z automatycznym naciągiem i rezerwą chodu do 80 godzin.

 

 

certina ds action diver timeandwatches.pl

 

Firma z żółwiem w logo rozszerzyła ofertę o model o średnicy 38 milimetrów. Ten może być z powodzeniem i męski i damski. Do wyboru oddano dwa warianty stalowe - czarny i granatowy oraz dwa z elementami pozłacanymi - czarny i zielono-czarny. 

Nowa wersja wygląda jak ta oferowana wcześniej i pewnie gdybym nie napisał nic o mniejszym rozmiarze koperty, to mało kto by się zorientował, że pokazuję coś co dopiero miało premierę. 

 

 

certina ds action diver timeandwatches.pl

 

Dużą różnicą jest wzbogacenie mechanizmu o nowy rodzaj sprężyny balansu, gwarantujący odporność na pola magnetyczne. 

Taki zestaw sprawdzi się przy wspólnym  desktop divingu i okazjonalnym wyjścia na basen (gdy ten jest akurat otwarty). 

  

Kolorowo

 

Szczerze, to podejście do tematu zaprezentowane przez F.P. Journe, podoba mi się prawie najbardziej ze wszystkich.  

f.p.journe Chronomètre Souverain havana dial timeandwatches.pl

Bez specjalnego owijania w bawełnę - ta luksusowa marka na święto zakochanych proponuje jeden ze swoich najpopularniejszych wyrobów czyli Chronomètre Souverain. Jedyną różnicą między "damskim", a "męskim" wariantem jest schemat kolorystyczny. 

Jako kobiecy model podpisano ten że srebrną tarcza i paskiem w kolorze millenial pink. Jego uzupełnieniem ma być model o tarczy Havana (czyli brązowej, inspirowanej suszonym tytoniem wykorzystywanym do zawijania cygar) i karmelowym pasku. 

f.p. journe Chronomètre Souverain pink leather timeandwatches.pl

Tak jak Rolex i Roger Dubuis, tak Chronomètre Souverain to prezent z górnej półki - koperty powstały z platyny, a mechanizmy ze złota próby 750. 

Nawet jeśli uczucia okażą się nietrwałe, to zegarki nie stracą na wartości. Produkty sygnowane nazwiskiem mistrza są pożądane i modne. 

 Audemars Piguet Code 11:59 timeandwatches.pl

 

 

Szyfrowanie

 

Audemars Piguet, wygrywa mój prywatny, mini ranking sposobu sprzedawania zegarków dla par. 

Gdy ujawniono CODE 11:59 - nową dynastię, to spotkała się ona z chłodnym przyjęciem, co jest tematem na osobny artykuł. To nie reakcje jakie wywołały te modele są kluczowe, a sposób ich prezentacji. 

Audemars Piguet Code 11:59 timeandwatches.pl

 

Cała linia - oryginalnie składająca się z sześciu nowych modeli, była od samego początku reklamowana jako zegarki dla niej i dla niego. Argumentem za tym był rozmiar kopert, równy 41 milimetrom oraz ich doskonałe, skupione na detalach i wygodzie wykonanie. Fakt, koperta wyróżnia się z tłumu. 

W pierwszym "rzucie" nie pokazano kolorowych pasków (te pojawiły się później), bo to przecież nie one świadczą o tym czy to model dla jednej bądź drugiej płci, a przekonanie i indywidualny gust. 

Audemars Piguet Code 11:59 timeandwatches.pl

 

Jedno z partnerów może wybrać model trójwskazówkowy, drugie taki ze stoperem, a w razie potrzeby mogą się zamienić, żeby złamać kilka reguł. 

Czy da się stworzyć artykuł tematyczny, zorientowany na walentynki i załapać się w ten sposób na hype i zwiększyć liczbę kliknięć w link? Jasne, że się da, właśnie to zrobiłem. 

Czy ma to jakikolwiek sens? Nie mam pojęcia. Na pewno miałem masę zabawy wymyślając te pary i mam nadzieję, że jej odrobina udzieliła się Tobie, gdy czytałeś mój walentynkowy tekst.

Media

Roger Dubuis
Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl