fbpx
11 Grudnia 2019

Corum Admiral’s Cup dla kobiet

Napisał: Łukasz Adamski

Nowy model dla Pań wzbogaca kolekcję AC-One pociągającą kobiecością. Tak deklaruje marka Corum. Zapraszam do poznania tego zegarka.

 

Codzienność wielu kobiet wypełniają wyzwania biznesowe, podróże i intensywne treningi. Do takiej rzeczywistości lepiej pasuje duży, nowoczesny zegarek, niż jubilerskie "cacko". Chociaż nowy Corum kusi też blaskiem kamieni szlachetnych.

 

Corum Admiral AC One 38 Automatic 1

 

W 2011 roku odbyła się premiera trzydziesto ośmio milimetrowej edycji modeli z kolekcji Admiral, która w swoich pierwotnych wariantach bezdyskusyjnie jest zegarkiem męskim. Pojawiły się wykończenia z użyciem drogocennych kamieni, złota lub masy perłowej. Nowe, “sfeminizowane Admirały” szybko trafiły w gusta i stały się poszukiwanymi wyrobami marki. Okazuje się, że nie tylko mężczyźni chcą nosić na nadgarstku przedmiot inspirowany międzynarodowymi regatami, w przeszłości postrzeganymi jako najważniejsze w ciągu roku. 

Dwa lata później zaprezentowano AC-One, odzwierciedlający charakter najbardziej znanej linii producenta z La Chaux-De-Fonds, jednak w odrobinę bardziej okrągłej kopercie, wykończonej polerowaniem i satynowaniem. Dzięki tym modelom pary mogą cieszyć się dopasowanymi zegarkami z charakterystycznymi oznaczeniami pod szkłem.

 

Corum Admiral AC One 38 Automatic 3

 

Tegoroczne AC-One 38 Automatic otrzymały białą tarczę powstałą ze srebra i ozdobioną wzorem „Grenadier fendu”. Miejsce indeksu godziny dwunastej zajmuje logo firmy, a poniżej zapisano jej nazwę. W dolnej połowie widnieje nazwa kolekcji i napis Swiss Made.

 

Corum Admiral AC One 38 Automatic 5

 

Różne są wykończenia elementów prezentujących czas — złote lub srebrne, dopasowano je do obudów. Wskazówki godzinowa i minutowa typu dauphine są częściowo szkieletowane, a także fasetowane. Naniesiono na nie również białą substancję luminescencyjną. Prostokątne indeksy także otrzymały aplikację z tej substancji. Przy godzinie trzeciej umieszczono okienko datownika. Flagi żeglarskie przeniesiono na białą flanszę okalającą powierzchnię tarczy. Sekundnik ma przeciwwagę po raz kolejny prezentującą logo Corum.

 

Corum Admiral AC One 38 Automatic 7

 

Przygotowano dwa warianty — tytanowy oraz złoty. Wymiary dwunastokątnych kopert to 38 milimetrów średnicy i 9,3 milimetra wysokości. Ich pierścienie wokół szkieł wysadzane są 72 diamentami o czystości VS. Na szafirowe szkło naniesiono powłokę antyrefleksyjną. Analogiczne rozwiązanie zastosowano w deklu. Wodoszczelność do 50 metrów kojarzy się raczej z oglądaniem jachtów zacumowanych w marinie, niż z żeglowaniem, jednak w codziennym życiu będzie wystarczająca.

 

Corum Admiral AC One 38 Automatic 8

 

Ostatni element — czyli biały gumowy pasek — zapina się potrójną klamerką. Zdobi go logo producenta.

Za odmierzanie czasu odpowiedzialny jest mechanizm CO 082. Posiada on moduł automatycznego naciągu, który uzupełnia 42-godzinny zapas energii.

Częstotliwość pracy werku to 4 Hz. Wykorzystano w nim 21 kamieni łożyskujących. Nowości mogą okazać się doskonałym dodatkiem dla kobiet ceniących przedmioty nadające się na różne okazje.

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski

W ogólniaku moi kumple rysowali na marginesach zeszytów miecze, siekiery i nieudolne imitacje logo zespołów metalowych. Też je rysowałem, a obok nich dziesiątki okręgów. Niektóre stawały się pieczęciami królewskimi, inne udawały felgi samochodów, a jeszcze inne zegary i budziki. Królem nie zostałem, samochodem owszem jeżdżę, jednak zegarki stały się moim hobby.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl