fbpx
28 Maja 2017

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa "bańka"

Napisał: Bartosz Marciniak

producenci, których wyroby szokują nie tylko rozwiązaniami technicznymi, ale również formą, treścią oraz przekazem. Do tego wąskiego grona można śmiało zaliczyć markę – Corum. Mieszcząca się w malowniczym La Chaux-de-Fonds firma od lat zaskakuje swoimi zegarkami, które kolokwialnie ujmując są – oderwane od rzeczywistości. 

Oczywiście w obszernym  portfolio, którym producent może się poszczycić, znajdują się również bardziej przyziemne kreacje. Jednak dziś postanowiliśmy skupić się na futurystycznym modelu - Bubble 47 Squelette. 

 

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa  

Urzekające, odjazdowe i kolorowe, takie są właśnie nowe modele, które zasilą kolekcję Bubble, znaną z wyjątkowej oryginalności. Na czym polega ta oryginalność? Myślę, że to pytanie retoryczne. Wystarczy spojrzeć na zegarki wywodzące się z tej linii wzorniczej, aby to szybko zrozumieć. Pięknie wyprofilowana koperta wyposażona w bardzo - naprawdę bardzo - wypukłe szkło, swoim kształtem przypomina „bańkę”. Stąd też nazwa.

 

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa

 

Koronka również tak wygląda. Jest to naprawdę niecodzienny widok. Oczywiście kilku innych producentów posiada w swojej ofercie zegarki z takim szkłem, jednak w większości przypadków mamy do czynienia z ultra skomplikowanymi zegarkami za olbrzymie pieniądze. Tutaj niedość, że zegarki nie kosztują fortuny to dodatkowo prezentują się świetnie. 

 

 

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa

Bubble 47 Squelette, pod szklaną półkulą, wykonaną z szafiru, skrywa barwną oraz ekstrawagancką jednostkę napędową. Dzięki temu ten niezwykły czasomierz jest prawdziwym dziełem sztuki i zachęca nasze oczy do odkrywania niezliczonych szczegółów. Szkieletowa konstrukcja tarczy uwidacznia poszczególne elementy składowe mechanizmu. Do wyboru mamy trzy kolory: fioletowy, zielony oraz niebieski. 

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa

Elementy na pierwszym planie są w kolorze niebieskim, podczas gdy tło jest fioletowe lub zielone (z wyjątkiem wersji monochromatycznej) - wygląda to obłędnie. Godziny oraz minuty wskazywane są za pomocą wskazówek w kształcie liści. Sekundnik został wykonany na wzór lizaka. Wszystko dokładnie zaplanowano, dlatego trudno tak naprawdę znaleźć jakieś mankamenty tej kompozycji. 

 

 

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa

 

Mechanizm jaki zaimplementowano w nowym modelu to kaliber  CO 082 z automatycznym naciągiem. Werk wskazujący godziny, minuty oraz sekundy, pracuje z częstotliwością 4 Hz (28,800 vph) i zapewnia 42 godziny autonomii.

 

Stalowa koperta o pokaźniej średnicy 47 milimetrów dostępna jest w dwóch wariantach: zwykłym ( bez żadnej powłoki) oraz z czarnym PVD. Od góry zamknięto ją, wspomnianym wcześniej, kopułowym szkłem szafirowym z efektem „lupy”. Szafir również posłużył do wypełnienia dekla. 

 

Corum Bubble 47 Squelette - kolorowa

Corum Bubble 47 Squelette dostępny jest w wersji na niebieskim, wulkanizowanym gumowym pasku z zapięciem zatrzaskowym. Tytułowy model to idealny sposób na ozdabianie nadgarstków osób o wizjonerskim spojrzeniu. Odważna kolorystyka sprawdzi się również doskonale latem. Za zegarek trzeba będzie zapłacić około 6500 CHF.

 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl