fbpx
27 Maja 2020

Frederique Constant Vintage Rally Healey 2020

Napisał: Adam Ciborek

Frederique Constant wraca na trasę po dwóch sezonach w boksach.

 

 Znający markę i jej ofertę na pewno już się domyślili o jaki wyrób chodzi. Wiwatujemy i machamy czarno-białą chorągiewką, bo do oferty wjeżdża nowa edycja poświęcona oldtimerom Austin-Healey.

 

zegarki frederique constant vintage rally healey timeandwatches.pl


Przez kilkanaście lat współpracy producentów, powstawały zegarki Vintage Rally, które dobrze korespondowały z wyjątkowymi samochodami. Te brytyjskie roadstery mają wiernych fanów na całym świecie. Miłośnicy starych samochodów doceniają je zarówno ze względu na ponadczasową stylistykę, jak i przyjemność jazdy jaką oferują.

 

frederique constant vintage rally healey timeandwatches.pl

 

Nie jest to jednak samochód dla każdego - z otwartym nadwoziem, ledwo wspierającymi fotelami o krótkich oparciach, prostym układzie napędowym i bez dzisiejszych udogodnień. Mimo to, ceny za zadbane egzemplarze sięgają kilkudziesięciu tysięcy, a najdroższe oferty wyraźnie przekraczają sto tysięcy Euro.

 

frederique constant vintage rally healey timeandwatches.pl


Poprzednia edycja zegarka Frederique Constant Vintage Rally "Healey" została wprowadzona do sprzedaży w 2018 roku. Najnowsza przynosi dwa trójwskazówkowe modele o bardziej miejskiej, swobodnej aparycji. To wyroby dla gentlemanów, którzy lubią zrobić sobie chwilę przerwy od wyścigów, boksów i pomiaru dziesiątych części sekundy kolejnych okrążeń.

 

frederique constant vintage rally healey timeandwatches.pl


Koperta nowości ma 40 milimetrów średnicy. Tarczę wykończono głębokim kolorem "brytyjskiej wyścigowej zieleni", z logo Frederique Constant u góry i Healey u dołu. Indeksy 12, 6 i 9 otrzymały formę cyfr arabskich, a pozostałe są polerowanymi pałeczkami o ściętych narożnikach. Między nimi rozrysowano gęstą podziałkę sekund. Przy godzinie 3 indeks jest odrobinę krótszy, by zrobić miejsce okienku datownika. Jasna flasza wokół tarczy została opisana skalą minutową. Wskazówki i indeksy dostały aplikację z substancji luminescencyjnej.

 

frederique constant vintage rally healey timeandwatches.pl


Barwa tarczy wybrana jest nieprzypadkowo - łączy się ściśle z samochodami Austin-Healey. Poprzednio, genewska marka zegarkowa wykorzystała go dwa lata wcześniej, w modelu wyposażonym w komplikację stopera.
Uzupełnieniem jest brązowy pasek z dziurkami i specjalne pudełko prezentowe, wewnątrz którego poza zegarkiem mieści się model samochodu w skali.

 

frederique constant vintage rally healey timeandwatches.pl


Tegoroczny Frederique Constant Vintage Rally Healey to wyrób prosty, lecz dopasowany do samochodu na którym się skupia. Być może pasjonaci gotowi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy Euro za kilkudziesięcioletni samochód mogliby z łatwością sięgnąć po droższy wyrób, jednak (z tego co wiem) aktualnie żaden inny zegarek nie ma na dekielku grawerowanej miniatury Austina-Healey - ich "ukochanego" wehikułu. Z takim argumentem trudno dyskutować.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl