fbpx
1 Grudnia 2017

IWC Schaffhausen Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”

Napisał: Adam Ciborek

Marka IWC Schaffhausen przygotowała specjalny model Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”. Ten ekskluzywny zegarek jest hołdem dla Nico Rosberga — mistrza Formuły 1 w sezonie 2016. Nico Rosberg, urodził się w Niemczech, ale w jego żyłach płynie także fińska krew.

 

Ścigał się od dzieciństwa — przygodę zaczął w kartingu, a zakończył ją wspaniałym triumfem w Formule 1. Przez lata zdobył tytuł mistrza w Formule BMW oraz serii GP2. Dwukrotnie był wicemistrzem F1 (sezony 2014 i 2015). Ubiegłoroczny sezon wygrał przewagą pięciu punktów nad kolegą z drużyny Lewisem Hamiltonem. W grudniu ubiegłego roku Nico Rosberg ogłosił zakończenie kariery wyścigowej. 

 

IWC Schaffhausen Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”  | www.timeandwatches.pl

 

Swoją decyzję umotywował tym, że osiągnął już najważniejszy tytuł, jaki mógł zdobyć. Jest pierwszym w historii synem Mistrza Świata Formuły 1, który zdobył ten sam tytuł za życia ojca. Od września bieżącego roku, zaczął współpracę z Robertem Kubicą, by pomóc polakowi w powrocie do F1.

 

Najnowszy zegarek został zaprojektowany przez Rosberga i dyrektora kreatywnego marki IWC — Christiana Knoopa. Efektem ich współpracy jest nowa wariacja modelu Ingenieur Chronograph, o numerze referencyjnym IW3808. Podstawowy wariant wyposażony jest w najnowszy, manufakturowy kaliber i stalową kopertę. Więcej informacji na jego temat można znaleźć - TUTAJ.

IWC Schaffhausen Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”  | www.timeandwatches.pl

Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg” (IW380805) powstanie w bardzo małej serii 23 egzemplarzy. Ten numer jest nieprzypadkowy — to liczba wygranych przez Fina Grand Prix. Dekiel zegarka został ozdobiony złotym kołem, wewnątrz którego znalazło się logo „Nico". Jest napisane taką samą czcionką jak na kasku, wykorzystywanym przez Rosberga w czasie wyścigów.

 

IWC Schaffhausen Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”  | www.timeandwatches.pl

 

Koperta została wykonana z osiemnasto karatowego, czerwonego złota. Z tego samego kruszcu powstały wskazówki. Ich groty mają aplikację z substancji świecącej. Wyjątkiem jest ta odpowiedzialna za wskazanie małej sekundy — jest biała. Poruszają się one nad ciemnoszarą tarczą, ozdobioną szlifem słonecznym.

 

IWC Schaffhausen Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”  | www.timeandwatches.pl

 

Naniesione na nią oznaczenia — indeksy, skale tachometru i minutowe, podziałki totalizatorów stopera, są białe. Indeksy godzinowe zastąpiono minutowymi w formie dwucyfrowej (05, 10, 15 itd.). Logo marki znalazło się blisko okienka datownika, które zajęło miejsce indeksu 15 minut. Wskazanie datownika w nowych Ingenieur’ach zasługuje na pochwałę — dysk z datą jest zawsze w kolorze tarczy. To detal, ale nadal wielu producentów o nim zapomina. 

 

IWC Schaffhausen Ingenieur Chronograph „Tribute to Nico Rosberg”  | www.timeandwatches.pl

 

Zegarek dostarczany jest na pasku ze skóry cielęcej, przeszytej białą nicią. Jest elegancki i pasuje do szarej tarczy. O najnowszy model IWC można dowiadywać się w oficjalnych butikach marki i u autoryzowanych sprzedawców.

 

 

Miałem już okazję przyjrzeć się odświeżonym zegarkom z linii Ingenieur. Są to doskonale wykonane przedmioty, o interesującej stylistyce i ciekawym mechanizmie. Projektanci czerpali z oryginalnego modelu o numerze referencyjnym 666. Klienci na pewno docenią te cechy, a limitowany model stanie się nie lada gratką dla kolekcjonerów i fanów królewskiej serii wyścigowej.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl