fbpx
21 Marca 2017

IWC Schaffhausen Ingenieur po przeglądzie - nowe modele na rok 2017!

Napisał: Adam Ciborek

Podczas jubileuszowej, 75 edycji Goodwood Members Meeting na torze wyścigowym Goodwood w Wielkiej Brytanii, IWC Schaffhausen zaprezentowało odświeżoną linię Ingenieur. Oryginalny model o numerze referencyjnym 666 został zaprezentowany w 1955 roku, czyli sześćdziesiąt dwa lata temu. Charakteryzował się minimalistycznym wzornictwem, które miało swoją kontynuację w modelu 866 z 1967 roku.

Do tych właśnie modeli nawiązują najnowsze, zaprezentowane właśnie zegarki. Kolekcja składa się z czterech modeli w różnych wariantach wykończenia. Dwa z zaprezentowanych modeli są limitowane. Jeden do pięciuset sztuk, drugi zaś do zaledwie stu. Dostępne są koperty ze stali, złota i tytanu.

 

 

Ingenieur Automatic (ref. IW35700x) to najprostszy model z trzema wskazówkami i datownikiem. Jego koperta ma średnicę 40 milimetrów. Warianty stalowe mają wskazówki pokryte rodem. Stalowa koperta i jasna posrebrzana tarcza zostały połączone z paskiem ze skóry aligatora (IW357001), a czarna tarcza dostępna jest z bransoletką (IW357002).

 

 

Trzeci wariant otrzymał kopertę wykonaną z czerwonego złota - próby 750, antracytową tarczę, pozłacane wskazówki i pasek ze skóry aligatora. Idealny kompan do garnituru. 

 

Ingeniuer Chronograph

 

W Ingeniuer Chronograph (IW38080x) zastosowano manufakturowy mechanizm 69375 ze stoperem, dwukierunkowym naciągiem i rezerwą chodu około 46 h. Podobnie jak w przypadku wersji z trzema wskazówkami, IWC przygotowało 3 warianty. Referencja IW380801 to zegarek w stalowej kopercie na pasku, ze srebrną tarczą i pozłoconymi wskazówkami.

 

 

Druga wersja ze stali (IW380802) ma srebrne, rodowane wskazówki, niebieską tarczę. Dostępny jest z nową bransoletką, która w klamrze ma mikroregulację zwiększającą komfort użytkowania. Ostatni wariant jest analogiczny do złotej wersji podstawowego modelu. 

Trzeci przedstawiciel odnowionej linii to Ingenieur Chronograph Sport (IW380901) jest jednym z dwóch  limitowanych modeli. Przygotowanych zostanie wyłącznie 500 sztuk. Jego koperta ma średnicę 44 milimetrów i została wykonana z tytanu. Czarna tarcza i czarny pasek ze skóry cielęcej nadają tej wersji sportowej elegancji. Mały sekundnik umieszczony przy godzinie dziewiątej ma kształt pioruna, by przypominać o podwyższonej odporności modelu Ingenieur na działanie pól magnetycznych.

 

 

Dla klientów, którzy nawet w zegarku sportowym szukają wielkich komplikacji, przygotowany został model Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month (IW381701). To drugi limitowany model. Stu klientów będzie mogło poszczycić się posiadaniem “Inżyniera” w 45 milimetrowej, złotej kopercie. Wewnątrz niej zainstalowano manufakturowy kaliber, który rozpoznaje długość miesięcy i lata przestępne. Dodatkowo wyposażony jest w stoper. Wszystko to można łatwo korygować za pomocą koronki.

 

Odświeżony Ingenieur od IWC wydaje się być doskonałą reinterpretacją oryginalnych modeli sprzed kilkudziesięciu lat. Na pewno będzie też doskonałym codziennym zegarkiem. Może najnowsza wersja przyjmie się także na polskim rynku, poprzednie przechodziły na nim bez echa.

 

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl