fbpx
14 Października 2020

Panerai Luminor Base Logo 44 mm

Napisał: Łukasz Adamski

Luminor, ten sam, jednak nowy.

 

 

Przygotowanie profesjonalnego i precyzyjnego narzędzia, o określonym celu, korzystającego z zaawansowanych technologii, od zawsze było misją Panerai.


Kolejną realizacją tych ambitnych i wzniosłych słów są dwie nowe referencje: Luminor Base Logo 44 mm czyli PAM01086 oraz Luminor Logo 44 mm oznaczony PAM01084.

 

Panerai Luminor Base Logo 44 PAM01086 timeandwatches.pl

 


Jeden zegarek, dwie interpretacje historii marki. Każdy Paneristi znajdzie tu składowe, jakie może znać z dziesiątek innych Luminorów, bez żadnych zaskakujących elementów.

 

To znaczy, że "odhaczono" tu charakterystyczny kształt koperty z osłoniętą koronką, tarczę z arabskimi cyframi, wycięte indeksy wypełnione substancją luminescencyjną SuperLumiNova i kilka innych "standardów".

 

Generalnie typowy Luminor w klimacie pierwszych modeli sprzedawanych komercyjnie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

 


Różnicą między tymi modelami jest obecność lub nieobecność małego sekundnika przy godzinie 9.


Umieszczenie nad indeksem godziny 9 stylizowanych inicjałów OP od Officine Panerai pełni funkcję "kropki nad i". Zawarte w literach dwie strzałki symbolizują zdolności marki do produkcji przyrządów sprawdzających się nad i pod powierzchnią (jednak w tym przypadku nie za głęboko).

 

Panerai Luminor Logo 44 PAM01084 timeandwatches.pl


Oba modele ożywia kaliber P.6000 opracowany i skompletowany wewnątrz firmy. Nakręca się go ręcznie, dość długo, bo można zgromadzić zapas energii na trzy dni pracy. Do innych ciekawych informacji o werku zaliczam to, że składa się ze 110 elementów.

 

Niby niewiele, a daje tyle frajdy. Po odciągnięciu korony balans zatrzymuje się, co pozwala precyzyjnie zsynchronizować zegarek z innymi, należącymi do kolegów.


W zestawach dostarczane będą dwa paski, które będzie można łatwo wymienić. Pierwszy jest ze skóry cielęcej - zależnie od modelu, czarny lub beżowy. Drugi jest gumowy, w kolorze czarnym. Oba zapinane klasycznymi sprzączkami.

 

Panerai Luminor Logo 44 PAM01084 timeandwatches.pl


Ok, to teraz na zakończenie dwie sprawy. Czy to model rewolucyjny, sprawiający, że tłumy szaleją, a u autoryzowanych sprzedawców ustawiają się kolejki? Stop, proszę o uwagę, odpowiedź brzmi: "no nie, to w końcu nic nowego".


Sprawa druga: czy to jest Panerai jaki chciałbym mieć? Odpowiedź: "no tak, zdaje się on być esencją Luminorów". A ty jak sądzisz?

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski

W ogólniaku moi kumple rysowali na marginesach zeszytów miecze, siekiery i nieudolne imitacje logo zespołów metalowych. Też je rysowałem, a obok nich dziesiątki okręgów. Niektóre stawały się pieczęciami królewskimi, inne udawały felgi samochodów, a jeszcze inne zegary i budziki. Królem nie zostałem, samochodem owszem jeżdżę, jednak zegarki stały się moim hobby.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl