fbpx
27 Kwietnia 2017

Vacheron Constantin Overseas - przegląd modeli na 2017 rok

Napisał: Adam Ciborek

Firma Vacheron Constantin przygotowała kilka nowości w rodzinie Overseas. Najbardziej casual’owa kolekcja w ofercie tego producenta została wzbogacona o zegarki ze stali szlachetnej i modele łączące stal ze złotem. Overseas nigdy nie był równie popularny co wyroby najbliższej konkurencji. Wszyscy przedstawiciele „Wielkiej Trójki” oferują klientom zegarki na bransoletach, o podwyższonej wodoszczelności i swobodnym charakterze.

W zestawieniu z Nautilus’em od Patek Philippe i doskonale znanym Audemars Piguet Royal Oak, Vacheron Constantin bywa marginalizowany. Uważam, że niesłusznie, bo jest to doskonała propozycja z wygodną i świetnie rozpoznawalną bransoletką. Może premierowe kreacje odmienią tę sytuację. Z przyjemnością je Państwu przybliżę.

Listę nowinek otwierają dwa stalowe zegarki, których koperty mają średnicę 37 milimetrów. Do wyboru klienci otrzymali niebieską i srebrno-różową tarczę. Obie wersje są ozdobione szlifem słonecznym, a pole małego sekundnika jest dodatkowo giloszowane. Wewnątrz pracuje manufakturowy mechanizm 5300 ze wskazówką sekundową przy godzinie 9. W pudełku oprócz bransoletki składającej się z połówek krzyża maltańskiego, dostarczany jest pasek ze skóry aligatora i jeszcze jeden gumowy - niebieski lub beżowy. Dzięki specjalnemu mocowaniu, można je zamieniać samodzielnie bez korzystania z narzędzi.

Następne wariacje rozszerzające kolekcję są wykonane ze stali, a pierścienie wokół ich szkieł odlano z 18 karatowego złota w kolorze różowym. W takim wykończeniu dostępny jest zegarek o średnicy 37 mm. Jego tarcza także jest srebrna i wykończona analogicznie jak w modelach stalowych – szlifem słonecznym i dodatkowym wzorem na małym sekundniku.

 

 

Do wyboru są dwa warianty – z gładkim i wysadzanym diamentami pierścieniem. W bogatszej wersji obsadzane są 84 kamienie o łącznej masie jednego karata. Poza paskiem ze skóry aligatora, producent dostarcza pasek z beżowej gumy.

W 41 milimetrowej kopercie zastosowano autorski werk 5100, wskazujący godziny, minut, sekundy i dzień miesiąca. Kaliber spełnia kryteria niezbędne do uzyskania Pieczęci Genewskiej. Tarcza jest w tym przypadku lakierowana na srebrno. W tym wariancie światło będzie pięknie rozświetlało powierzchnię pod szafirowym szkłem, bo i tu zastosowany został szlif słoneczny.

Do oferty trafił również Overseas z chronografem, którego średnica to 42,5 milimetra. Ma on, podobnie jak model trójwskazówkowy, lakierowaną na srebrny kolor tarczę. Zastosowany kaliber o numerze 5200 jest wyposażony w stoper z kołem kolumnowym i pionowym sprzęgłem. Ma dwa bębny sprężyny, co zapewnia ponad 50 godzin rezerwy naciągu oraz dokładny chód. W zestawie jest pasek z aligatora missisipijskiego i drugi z brązowej gumy.

 

 

Wszystkie wymienione wyżej zegarki mają kilka cech wspólnych. Paski zapinane są charakterystycznymi klamrami z motywem krzyża maltańskiego. Koperty są wodoszczelne do 150 metrów, a mechanizmy otoczone wkładką z miękkiego żelaza dla zapewnienia antymagnetyczności.

Szkła są oczywiście szafirowe po obu stronach koperty. Przeszklone dekle umożliwiają podziwianie wspaniale wykończonych mechanizmów, napędzanych przez wahniki wykonane z 22 karatowego złota.

Wyroby Vacheron Constantin często goszczą na łamach naszego portalu. Te produkty po prostu zasługują na to by o nich pisać i mówić, bo są tym dokładnie tym czego można oczekiwać od szwajcarskiego producenta z najwyższej półki. Decydując się na przedstawiciela rodziny Overseas można mieć to wszystko w zegarku doskonałym do codziennego noszenia.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl