fbpx
13 Listopada 2019

Panerai Submersible Verde Militare - do kupienia on-line

Napisał: Łukasz Adamski

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, czego dowody możemy zobaczyć na każdym kroku. Zmiany dotykają też wyrobów luksusowych i tego w jaki sposób są one oferowane klientom.

 

Najnowszy Panerai Submersible Verde Militare to wyrób ekskluzywny, przeznaczony do dystrybucji wyłącznie z pomocą kanałów cyfrowych. Tak, można go kupić przez internet, a nie w tradycyjnym butiku z uprzejmą obsługą i wygodnymi krzesłami.

 

 Panerai Submersible Verde Militare PAM01055

 

Zaprojektowany do działania w głębi i przystosowany do istnienia w sieci. Tak producent opisuje swoją nowinkę poszerzającą linię profesjonalnych zegarków do nurkowania. Z natury odporny na wodę, przez co zdolny do manewrów w morskiej toni, model Submersible jest gotów znieść najtrudniejsze ćwiczenia. Teraz, podwodna dywizja Panerai wita kolejnego brata o mocnej, wojskowej aparycji.

Submersible Verde Militare w kopercie o średnicy 42 milimetrów to nie jest zwykły produkt. Po raz pierwszy w tej rodzinie dostępna jest tarcza w kolorze wojskowej zieleni zestawiona z gumowym paskiem o tym samym odcieniu. Do zestawu dołączony jest też pasek Velcro, uszyty z wodoodpornego materiału. Ten model swoją zielenią komunikuje, że można na nim polegać . W końcu armia kojarzy się z porządkiem, jasną strukturą i solidnością

 

Panerai Submersible Verde Militare PAM01055

 

Cechy narzędzia dla profesjonalisty pozostały na swoim miejscu. Koperta ze stali AISI 316L ma przykręcany dekiel, obrotowy pierścień do nurkowania z reliefem charakterystycznym dla Panerai oraz legendarną już osłonę koronki. Wodoszczelność do trzystu metrów to wynik wieloletniego doświadczenia firmy w produkcji zegarków do użytku w wodzie. Wymiary koperty to 42 multimetry średnicy i 14,37 milimetra grubości.

 

Panerai Submersible Verde Militare PAM01055

 

Za odmierzanie upływającego czasu odpowiada kaliber P.900. Jego rynkowy debiut miał miejsce latem, gdy zaprezentowano nowe warianty modeli Luminor Due. Werk ma średnicę 12 ½ linii czyli 28,2 milimetra, a jego grubość to 4,2 milimetra. Druga wartość sprawia, że należy do grona najcieńszych mechanizmów z manufaktury w Neuchatel. Składa się ze 171 części i 23 kamieni łożyskujących, pracuje z częstotliwością 4 Hz i wyposażono go w system antywstrząsowy Incabloc. Zapas energii gromadzony jest w jednej sprężynie w bębnie, która w pełni zwinięta zapewnia 3 dni rezerwy naciągu. Mechanizm prezentuje godziny, minuty i sekundy na drugiej osi.

 

Panerai Submersible Verde Militare PAM01055

 

Nowy Panerai Submersible Verde Militare 42 milimetry dystrybuowany jest w sklepie internetowym marki na rynkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i Chinach. Zegarek wyceniono na 8 700 USD. Przeliczając dolary na złotówki daje to kwotę ponad 33 000 złotych, oczywiście bez uwzględnienia różnic w podatkach. Powstanie pięćset sztuk tego "internetowego nurka".

To co kilka lat temu było nie do przyjęcia i niosło za sobą ryzyko, że kupi się zegarek nie oryginalny, stało się powszechne. Skoro lokalni dystrybutorzy z powodzeniem sprzedają zegarki w sieci, to czemu szwajcarskie marki miałyby nie zabrać kawałka tego tortu dla siebie?

 

Media

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski

W ogólniaku moi kumple rysowali na marginesach zeszytów miecze, siekiery i nieudolne imitacje logo zespołów metalowych. Też je rysowałem, a obok nich dziesiątki okręgów. Niektóre stawały się pieczęciami królewskimi, inne udawały felgi samochodów, a jeszcze inne zegary i budziki. Królem nie zostałem, samochodem owszem jeżdżę, jednak zegarki stały się moim hobby.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl