fbpx
1 Wcześnia 2020

Rolex Submariner 2020

Napisał: Adam Ciborek

Koniec oczekiwania.

 

 

Jeśli przez ostatnie dwa tygodnie w używanych przez Ciebie mediach społecznościowych nie pojawił się żaden artykuł z prognozami Rolexowych premier, to szczerze Ci gratuluję. Wskakujemy do hype train'u i sprawdzamy co przygotowała najbardziej zachowawcza marka zegarkowa.


Zdecydowanie numerem jeden spośród nowości jest Submariner w powiększonej do 41 milimetrów średnicy kopercie. I to ten model będzie dziś bohaterem.

 

rolex submariner no date 124060 timeandwatches.pl


Większa średnica w połączeniu z odmienionym kształtem uszu sprawiają, że (przynajmniej) na zdjęciach zegarki wyglądają na wierniejsze modelom sprzed wielu lat.


Oyster Perpetual Submariner - bez datownika, z czarną tarczą i czarnym bezelem, wprowadza nie tylko odświeżoną stylistykę. Kolejną nowością jest werk 3230, certyfikowany przez COSC oraz genewską firmę. To kolejny kaliber o dokładności deklarowanej jako -2/+2 sekundy na dobę. Rezerwa naciągu to nowoczesne 70 godzin - sporo osób posiadających poprzedniego Sub'a lub rozważających jego zakup - wskazywało mały zapas energii poprzedniej wersji, jako sygnał do zmian.

 

Wielu producentów w ostatnich latach odświeżyło swoje modele, tak by miały 60-70 godzin autonomii chodu. Rolex nie mógł pozwolić sobie znaleźć się w ariergardzie.


Model oznaczono 124060, a jego cenę określono na 7800 Euro.

 

rolex submariner 126610ln timeandwatches.pl


Modele z datownikiem dostępne będą (o ile będą) w następujących wariantach:


126610LN - zegarek stalowy z czarną tarczą i pierścieniem,
126610LV - zegarek stalowy z czarną tarczą i zielonym pierścieniem,
126613LN - zegarek stalowo-złoty z czarną tarczą i pierścieniem,
126613LB - zegarek stalowo-złoty z niebieską tarczą i pierścieniem,
126618LN - zegarek z żółtego złota z czarną tarczą i pierścieniem,
126618LB - zegarek z żółtego złota z niebieską tarczą i pierścieniem
126619LB - zegarek z białego złota z czarną tarczą i niebieskim pierścieniem.

 

rolex submariner 126610lv timeandwatches.pl


Każdy znajdzie coś dla siebie, cierpliwi poczekają w kolejce, ci mniej dopłacą sprzedawcom za ominięcie kolejki. Nie ma nowej wersji Hulk'a, co wydaje mi się dobrą decyzją - wściekle zielony Sub był ciekawy, fajnie wychodził na fotkach na Instagramie, jednak chyba rozminął się ze swoją nurkową historią. Pamiętajcie, to moja opinia, a ja lubię jak coś jest wierne swojemu dziedzictwu.


Podane ceny detaliczne to: 8850, 9250, 13800, 35600, 38400 Euro.

 

rolex submariner 126613lb timeandwatches.pl


Oczywiście, to nie tak, że zmieniono jedynie rozmiar, kolory i ceny. Niemal wszystkie elementy nowych Submarinerów zostały zmienione - wielkość indeksów, szerokość pierścienia. Nawet w bransolecie wprowadzono poprawki, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda ona identycznie jak ta oferowana z poprzednią generacją.

 

rolexsubmariner 126619lb timeandwatches.pl


Czy jestem podekscytowany nowymi "Rolkami" z serii 12661x? Trochę.

 

Czy uważam, że był to dobry moment na zmiany? Jasne, w moich oczach unowocześnienie zegarka jest zawsze dobrym pomysłem, a dotychczasowe warianty już prosiły się o update.


Problem w tym, że pewnie już teraz autoryzowani dystrybutorzy mają zapisy na najbliższe dwa lata..

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl