fbpx
14 Lutego 2019

Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org - ku pamięci Hansowi Wilsdorfowi i nie tylko!

Napisał: Bartosz Marciniak

Dwa miesiące temu jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów zegarków na świecie, firma Rolex, zaprezentował nową witrynę internetową www.rolex.org. Strona została w głównej mierze poświęcona twórcy, czyli Hansowi Wilsdorfowi. Wszystko po to, aby jeszcze efektywniej szerzyć i propagować bogatą historię oraz dziedzictwo.

 

Wraz z premierą witryny, Rolex opublikował krótki, bo tylko 5-minutowy, film zatytułowany „The man behind the crown – Hans Wilsdorf”. Pomimo skrótowego metrażu, zawarto w nim solidnie skondensowaną dawkę wiedzy i przydatnych informacji.

 

Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org

 

Strona podzielona jest na dwie główne sekcje. Pierwsza z nich to „founding spirit” nawiązująca ściśle do określenia „Perpetual”, które w słowniku marki odnosi się do automatycznego naciągu — elementu nakręcającego sprężynę napędową. Dużo częściej słowo „perpetual” kojarzone jest z komplikacją wiecznego kalendarza, jednak nie tyczy się to firmy Rolex.

 

Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org

 

Drugą sekcją są wszelakie inicjatywy dobroczynne podjęte przez producenta z Genewy w zakresie środowiska, nauki i rzecz jasna sztuki.

 

 

Zaczynając od tej pierwszej, jesteśmy w stanie dowiedzieć się jak powstała marka i to krok po kroku. Genialnie zobrazowany film zabiera nas daleko w przeszłość. Przedstawiono w nim wiele ciekawych szczegółów. Nie będę ich przytaczał, ponieważ uważam, że każdy powinien zobaczyć tę produkcję.

 

 Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org

 

Można z tego wywnioskować, że Rolex próbuje otworzyć się nieco bardziej na ludzi, przekazując wiele fascynujących i dotychczasowo raczej mało znanych szczegółów ze swojej bogatej historii. Pomijam tutaj osoby, które przeprowadziły wcześniej wnikliwy research dla zaspokojenia swojej ciekawości. Dostępność sprawdzonych i sięgających korzeni informacji była dotychczas ograniczona.

 

Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org

 

Rolex szczyci się również swoimi dobroczynnymi wysiłkami. Na stronie wymieniono: „Environment – Perpetual Planet” (Środowisko — Wieczna Planeta), „Science — Perpetual Knowledge” (Nauka — Wieczna Wiedza) i „Arts – Perpetuating Culture” (Sztuka — Wieczna Kultura), jako trzy główne rozdziały.

 

Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org

 

Wszystko zaczęło się od pierwszego zegarka wodoszczelnego i współpracy z Mercedes Gleitze. Dziś Rolex wspiera odkrywców, nurków, fotografów, architektów, innowatorów, artystów oraz wiele innych osób w ramach swojej ideologi „perpetual spirit” (wiecznego ducha). Na stronie można znaleźć wiele ładnie zobrazowanych artykułów na ten temat. Wpisy są niekiedy długie i bardzo merytoryczne. Naprawdę jest o czym poczytać.

 

Rolex uruchomił nową witrynę www.rolex.org

 

Reasumując, witryna www.rolex.org oraz ten 5-minutowy film, dostarczają wielu ciekawych, a dla wielu nowych, informacji. Uważam, że jest to genialna inicjatywa i z całą pewnością wpłynie na pozytywny odbiór marki. Dla miłośników „korony” jest to miła niespodzianka i lektura obowiązkowa.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl