fbpx
8 Wcześnia 2016

Hublot Big Bang Sang Bleu

Napisał: Łukasz Paruszewski

Nowa propozycja od Hublot model - Big Bang Sang Bleu powstał przy współpracy ze znanym londyńskim artystą tatuażu - Maxime Buchi aka MXM. Od lat czerpie on swoje fascynacje z komunikacji wizualnej połączonej z typografią i grafiką opartą na klasycznym stylu rycin oraz geometrii. Maxime to również twórca projektu Sang Bleu (fr. Błękitna krew) - eksperymentalnej platformy oferującej ciekawe spojrzenie na współczesną kulturę.

 

W jego pracach czuć ducha geniuszu samego Leonarda Da Vinci, bowiem projekt zegarka Big Bang Sang Bleu jest pochodną „Człowieka witruwiańskiego” z 1490 roku. Dzieła, które po dziś dzień uznawane jest za główny wzorzec idealnej proporcji i symetrii we współczesnej architekturze.  

 

 

Hublot inspirując się tą ideą całkowicie przeprojektował swój kultowy model Big Bang i „ubrał” go na nowo w mariaż stali i szkła oraz unikatowy wzór na tarczy czasomierza: prostych i ukośnych linii przechodzących przez hexagonalny kształt, który przyciąga automatycznie uwagę odbiorcy.

 

 

Same indeksy i wskazówki potęgują wrażenie trójwymiarowości i nadają nową tożsamość graficzną, ponieważ zegarek ten pozbawiony jest klasycznej formy prezentacji godzin i minut. Wewnętrzny wzór obraca się zgodnie z ruchem „wskazówek” sekundnika, tak samo jak większy tajemniczy hexagram godzinowy. 

 

Artykuł środek Ball
REKLAMA

 

Matowa czarna tarcza posiada szeroki „kołnierz” czarnej satyny, podkreślając tym samym enigmatyczny charakter czasomierza. Aby ułatwić odczytanie czasu w złych warunkach oświetleniowych, na zakończeniach kolców klepsydry geometrycznej Sang Bleu, umiejscowiono substancję luminescencyjną - Super-LumiNova. Koperta wykonana została z tytanu, a jej średnica wynosi solidne 45 mm. Została ona częściowo poddana procesowi satynowania oraz polerowania. 

 

Bijącym sercem zegarka jest manufakturowy mechanizm Unico HUB 1213, składający się z 233 poszczególnych elementów składowych i łożyskowany za pomocą 28 kamieni syntetycznych. Przy pełnym naciągu sprężyny werk oferuje nam nieprzerwaną pracę przez 72 godzinny. 

 

 

Hublot Big Bang Sang Bleu sprzedawany jest na czarnym pasku wykonanym z połączenia skóry cielęcej oraz kauczuku, który został wypalony gradiatem od czerni do szarości. Nie mogło również na nim zabraknąć motywu przewodniego, czyli rycin. Zegarek został objęty limitacją w ilości 200 sztuk na świat. Ciekawy design w połączeniu z nowatorskim podejściem do ukazywania upływu czasu z pewnością znajdzie swoich amatorów. 

 

 

 

Łukasz Paruszewski

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2019

Wykonanie: http://mizzo.pl