fbpx
5 Sierpnia 2017

Alpina Startimer Pilot Quartz - dla amatorów lotnictwa

Napisał: Adam Ciborek

W czasie targów Baselworld 2017, Alpina pokazała zegarki lotnicze z automatycznym naciągiem, będące częścią rodziny Startimer. Właśnie rozszerzono tę kolekcję, o wersję z mechanizmem kwarcowym. Zegarki dedykowane pilotom są częścią historii marki, która w pierwszej połowie XX wieku dostarczała je siłom zbrojnym.

 

Dziś, spośród kilku oferowanych kolekcji, nadal można wybrać solidne i precyzyjne modele, inspirowane tymi sprzed kilkudziesięciu lat. Piloci bardzo dbają o sprzęt i mają szczegółowe wymagania, dotyczące instrumentów z których korzystają. W trudnych sytuacjach, od precyzji wskazań może zależeć ich życie. Alpina dba, aby oferowane wyroby były nie tylko ozdobą, ale też narzędziem pracy profesjonalistów. 

 

Alpina Startimer Pilot Quartz | timeandwatches.pl

 

Najnowszy Startimer wyposażony jest w dokładny mechanizm zasilany baterią. Jego stalowa koperta ma średnicę 42 milimetrów i dostępna jest w dwóch opcjach wykończenia - klasycznej oraz z czarną powłoką PVD.Wodoszczelność określono na 10 barów. Łącznie przygotowano pięć wersji, różniących się kolorami tarcz, paskami lub bransoletką.

 

Alpina Startimer Pilot Quartz | timeandwatches.pl

Klienci mogą zdecydować się na białą tarczę. Indeksy godzin 12, 3, 6, 9 oraz napis Startimer zaznaczono barwą czerwoną. Także przeciwwaga sekundnika jest czerwona. Pozostałe skale, indeksy i wskazówki są czarne. To najmniej wierna tradycji tarcza, jednak jest interesująca i z pewnością znajdzie wielu nabywców. Może ona być połączona z trójrzędową bransoletką, w której środkowy rząd jest polerowany. Drugą opcją jest nylonowy pasek w kolorze khaki.

 

Następna para to modele z tarczą w kolorze ciemno niebieskich mundurów marynarki wojennej. Podziałka minutowa i indeksy są białe, arabskie cyfry pomarańczowe, a końcówka sekundnika i nazwa kolekcji czerwone. Mimo wielu kolorów jest to atrakcyjna kompozycja. Ponownie do wyboru jest bransoletka lub pasek. W tym przypadku to nylon w odcieniu navy z kontrastowym przeszyciem.

 

Alpina Startimer Pilot Quartz | timeandwatches.pl

 

Piąta wariacja ma kopertę pokrytą czarną powłoką PVD i czarną tarczę z białymi oznaczeniami. Także i tu, na sekundniku i w napisie Startimer zastosowano czerwień. Materiałowy pasek jest szary. To najbardziej klasyczna wersja z prezentowanej kolekcji.

 

Wszystkie opisywane Startimer’y są wodoszczelne do stu metrów. Ich wskazówki i powiększone cyfry wypełniono substancją świecą, pozwalającą na odczyt godziny po zmroku. Żywotność baterii w mechanizmie AL-240 to około 25 miesięcy. Wskazuje on godziny, minuty, sekundy i dzień miesiąca. Okienko datownika znalazło się obok kreseczki zaznaczającej godzinę 3.

 

Alpina Startimer Pilot Quartz | timeandwatches.pl

 

Nowości od Alpiny dedykowane są klientom ceniącym precyzję i odporność. Za cenę około 2000 złotych mogą oni kupić ciekawy zegarek typu pilot. Ważne jest to, że marka Alpina w przeszłości zaopatrywała lotnictwo wojskowe. Tego typu modele są częścią jej DNA.

 

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl